Vitajte

  • 1.9.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 4934
Nezaradené

Vo svojich textoch často vyzývam k tomu, aby sa Slovensko snažilo stáť na vlastných nohách, aby sme sa zo všetkých síl snažili byť strojcami vlastného osudu a neboli sme iba objektom v hrách silnejších. Kritizujem predstavy, podľa ktorých je naším údelom iba opierať sa o veľkých. Aby to neboli iba reči, rozhodol som sa ísť “v malom” príkladom. Dnešným dňom končím s blogovaním na blog.sme.sk a od dnes budem svoje názory publikovať na vlastnom portále poslednykriziak.sk .

Čo môžete od Posledného križiaka očakávať? Vo všeobecnosti texty o politike, spoločnosti, a dejinách. Ale aj texty o vzťahu k Bohu, o modlitbách alebo prístupu k životu, ktorý sa mi zdá byť správnym. Môžete očakávať aj polemické texty, ktoré možno niektorých nahnevajú. Ale môžete očakávať aj to, že sa nebudem báť poskytnúť priestor aj dotknutým, aby mali možnosť bez cenzúry reagovať. Takisto rád poskytnem priestor tým, ktorých niektorá téma zaujme a budú chcieť na ňu nadviazať.

Konkrétne môžete očakávať už zajtra polemický text “Otvorený list veriacim v Putina a v Rusko”, na ktorý neskôr nadviaže “Otvorený list veriacim vo Washington a v Brusel”. Pripravený mám text o emigrácii mladých zo Slovenska alebo o tom, ako sa mladý Bush už pred rokmi zaslúžil o terajšie oživovanie americkej ekonomiky. Som tiež zvedavý, či vás zaujmú moje úvahy o modlitbách “Otčenáš” alebo “Pancier sv. Patrika”.  A na odľahčenie zverejním niektoré svoje texty k piesňam, ktoré som zložil v posledných piatich rokoch. 

V týchto dňoch zadávam do tlače text “Slovenská identita”, ktorý by mal vyjsť koncom septembra alebo začiatkom októbra v knižnej podobe. Dokončujem podobný text o európskej identite. V oboch týchto textoch sa snažím pomenovať, aký dôležitý je pri uvažovaní o identite náš vzťah k Bohu – v minulosti aj dnes. Tejto dôležitej téme by som sa chcel na portále poslednykriziak.sk dlhodobo venovať. Som presvedčený, že dnešnému úpadku Európy nedokážeme čeliť bez znovuobjavenia Božej prítomnosti v našich životoch a v našich dejinách.

Takže vitajte a príjemné čítanie.

Ignác Milan Krajniak

 


pošli na vybrali.sme.sk

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook