Hnutie 300. O čo nám ide.

  • 27.1.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 19278
Hnutie 300

Pred 2.500 rokmi napadli Európu barbari – Peržania. 300 Sparťanov sa obetovalo a zastavilo ich v priesmyku Termopyly. Nevzdali sa a neustúpili. Vďaka nim Gréci získali čas a do roka vyhnali Peržanov definitívne z Európy.

Aj na Slovensku je jedno miesto, ktoré je je kľúčom k Slovensku. Naši novodobí barbari veľmi dobre vedia, ktoré miesto to je. Presne toto miesto finančné skupiny, oligarchovia a skorumpovaní politici znovu a znovu dobýjajú. A potom sa rútia ďalej na Slovensko rabovať, lúpiť a vypaľovať.

Viete, ktoré miesto to je? Je to parlament. Parlament je tým slovenským priesmykom Termopyly. Toto miesto treba ustrážiť, aby si Slovensko mohlo aspoň na chvíľu oddýchnuť od kradnutia a rabovania.

Ako sa dá parlament ustrážiť?

Stačí na to 300 ľudí, ktorí majú odvahu a sú ochotní sa obetovať v prospech ostatných. 300 ľudí, ktorí nezradia, neustúpia a nenechajú sa kúpiť. Našlo by sa na Slovensku 300 takýchto ľudí? Učite áno.

Ale je tu jedna dôležitá otázka: Uveria ľudia tým 300? Uveria im, že to myslia úprimne?

Tu je tá podstata problému.

Ako je možné, že o zásadnej zmene hovoria takmer všetci, a napriek tomu ich ľudia nepodporia? Napríklad taký Procházka alebo Figeľ. Veď hovoria o tom istom ako my. Prečo ich vlastne nepodporíme?

Jednoduchá odpoveď: Pretože cítime, že o tom iba hovoria. Myslia to naozaj vážne?

O čo ide takému Figeľovi. Chce to tu naozaj zmeniť alebo chce iba vládnuť?

O čo ide Procházkovi. Chce to tu naozaj zmeniť alebo chce iba vládnuť?

A o čo ide nám? Chce to tu naozaj zmeniť? Alebo sme iba ďalší v rade, ktorí tu chcú vládnuť?

Ako to chceme dokázať? Ako chceme dokázať, že nechceme vládnuť, že nám ide o vec?

Toto je základná myšlienka hnutia 300: Členom hnutia 300 sa môže stať iba človek, ktorý sa vopred vzdá všetkých ambícií a túžby po moci. A urobí to verejne.

Poviem vám to za seba:

Verejne vyhlasujem, že sa vopred vzdávam práva byť ministrom, štátnym tajomníkom a štátnym úradníkom. Verejne sľubujem, že nebudem kandidovať ani na starostu, ani na primátora, ani na žiadnu verejnú funkciu, z ktorej by som mohol mať akýkoľvek prospech.

Lebo mi ide o vec. Chcem, aby sa to tu konečne zmenilo.

Každý člen hnutia 300 musí verejne a písomne zložiť podobný sľub. Chceme iba jedinú vec: aby 150 najlepších z týchto 300 kandidovalo do parlamentu a iba do parlamentu. Nič iné. Iba jedna vec, iba jeden plat. Chceme, aby to tu takíto ľudia naozaj zmenili. A aby robili iba toto a na plný úväzok.

Aké majú byť úlohy tých členov hnutia 300, ktorí budú zvolení do parlamentu?

1. Na základe verejného výberového konania nanovo vybrať členov vlády, sudcov a prokurátorov.

2. Strážiť spravodlivosť a kontrolovať premiéra a ministrov, úradníkov, sudcov, policajtov a prokurátorov, starostov a primátorov, oligarchov a finančné skupiny.

3. Strážiť zákony, verejné financie, štátny rozpočet, eurofondy a aj princípy zdravého rozumu.

Aký je základný cieľ hnutia 300?

Chrániť ľudí pred oligarchami, finančnými skupinami a skorumpovanými politikmi. Strážiť parlament, aby ho neovládli naši novodobí barbari.

Hnutie 300 má byť hnutím strážcov. Nie hnutím vládcov.

V tom je tá zásadná zmena prístupu. Chcete sa dostať do funkcie? Nech sa páči, máte tu 100 strán, ktoré si môžete vybrať.

Máte odvahu, chcete niečo obetovať a ide vám o vec? Podporte túto myšlienku. Podporte hnutie 300.

Teraz pôjdem ešte ďalej, aby bolo jasné, že tu ide o vec. Za seba osobne verejne vyhlasujem, že nebudem kandidovať ani do parlamentu. Žiadna verejná funkcia, žiadne výhody. Verím tejto myšlienke. Ide mi o to, aby sa presadila myšlienka hnutia 300. Nie ja.

Máte odvahu, chcete niečo obetovať a ide vám o vec? Tak podporte túto myšlienku. Podporte hnutie 300.


pošli na vybrali.sme.sk

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook