Otvorený list k MDŽ. Dámam z mítingov SMER-SD.

  • 11.3.2015
  • Peter Pčolinský
  • Čítanosť: 25977
Politika

Tento list bude trochu iný, ako by ste čakali. Chcem sa úprimne prihovoriť ženám – účastníčkam osláv MDŽ organizovaných stranou SMER-SD. K jeho napísaniu ma vyprovokovali videá z týchto akcií, ako aj moja dnešná návšteva na oslave MDŽ v Bratislave. Ochranka ma dovnútra nepustila so slovami, že je sála plná. Vedľajším vchodom však púšťali ľudí ďalej. Kritériom bol asi vek – bol som podozrivo mladý.

Milé dámy,

naozaj sa veľmi snažím pochopiť Vaše pohnútky, ktoré Vás vedú k účasti na „oslavách MDŽ“, ktoré organizuje strana SMER-SD. Z našich daní.

Chápem, že po celý rok nemáte veľa možností kultúrneho vyžitia vo svojom okolí, ale v prvom rade by som apeloval na Vašom mieste na starostov a primátorov z Vašich miest a obcí.  Často sú práve za stranu SMER-SD. Rozumiem aj tomu, že Vaši manželia možno sedia denne v krčme alebo spolu s Vami s úžasom sledujú 1085. diel juhoamerickej telenovely a úplne kašlú na Vaše spoločensko-kultúrne potreby. Viem aj veľmi dobre pochopiť, že si zo svojho biedneho dôchodku nemôžete dovoliť navštevovať divadlá, kiná alebo nebodaj niekam za kultúrou vycestovať.

Treba si však uvedomiť, kde je problém. Veď ten Váš ospevovaný Robert Fico a jeho strana SMER-SD majú v rukách kompletne celý tento štát! Len a len oni mohli a môžu zmeniť kvalitu Vášho života a dopriať Vám tak slušný a najmä dôstojný dôchodok. Ale poviem Vám tajomstvo, o ktorom zrejme neviete. Robert Fico a jeho partia zvysoka kašlú na fakt, že z Vašich dôchodkov ledva zaplatíte elektrinu, plyn, lieky, potraviny a neostane Vám nič. Roberta Fica zaujíma len Robert Fico.

Jeho poslanci si Vás ženy tak vážia, že svojim manželkám občas doma naložia do „kuriev a vyjebanej zgerby“, ako poslanec za SMER-SD Jánoš. Ale zase panie poslankyne za SMER-SD si doprajú. Niekedy si totiž urobia dámsku jazdu a za štátne peniaze sa vyberú na výlet do Petrohradu. Alebo si vymyslia nejakú inú zahraničnú „pracovnú“ cestu, na ktorej strávia niekoľko dní, hoci oficiálny program majú na pár hodín.

Aby som nezabudol, ak by sme spočítali hodnotu hodiniek poslancov a členov vlády za stranu SMER-SD, garantujem Vám, že niekoľko tisíc z Vás by mohlo stráviť týždeň na dovolenke pri mori.

hodinky

Ich majetky rozpisovať radšej ani nejdem. Tie sumy sú mimo Vašej fantázie o tom, koľko je „veľa peňazí“.

Preto sa ani nečudujem, že strana nakúpi pár tisíc ruží, zaplatí niekoľko tisíc eur Nikodýmovi a Brychtovej. Potom vyhodí ďalšie tisíce za ozvučenie, osvetlenie, obrazovky a nehovoriac o reklamnej kampani podporenej bilbordami, inzerátmi a pod., a týmto všetkým si Vás SMER-SD za naše-vaše peniaze takto primitívne kupuje.

Na záver, milé dámy, ešte zopár Vašich citátov z akcií MDŽ:

„Konečne niekto pre nás ženy niečo robí. Aj kvet som dostala!“.

„Mňa nezaujímajú moje deti, len nech ja sa mám dobre“.

„Pán Fico myslí aj na nás – chudobu, veď aj on žije skromne“.

„ Mne sa páčil hlavne pán Fico, lebo je sympatický, kreatívny a hlavne čestný“.

„ Pre nás veľa urobil, myslí na dôchodcov“.

„ Na Ficovi sa mi páči jeho skromnosť, úprimnosť a charakter“.

Milé dámy,

Robert Fico žije skromne v 400 metrovom byte v luxusnom komplexe Bonaparte v bratislavskej vilovej štvrti nad hradom. Má tam takýto pekný výhľad.

bonaparte

Aj vďaka Vašej naivite.

Trochu sa na Vás za to hnevám, ale napriek tomu Vám želám všetko najlepšie a veľa zdravia, pretože Vy na rozdiel od Roberta Fica si to zaslúžite.

S pozdravom Váš

Peter Pčolinský

P.S. Náš premiér vám často na MDŽ hovorí, že by vás najradšej všetky vybozkával. Ale v skutočnosti sa bozkáva so staršími mužmi.

fico bozk2

A najradšej sa bozkáva s mladými dvadsiatkami.

fico bozk1

Ešte aj v tomto Vás Fico, milé dámy, klame.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook