Otvorený list Jaroslavovi Haščákovi. Penta story 13.

  • 11.11.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 43633
Mordor Penta

Jaroslav Haščák mi v pondelok o 19:18 poslal mail. Upozorňuje ma, že nemá záujem o komunikáciu s mojou osobou. Týmto reaguje na moje maily, ktorými som mu dával na vedomie uverejnenie každého nového dielu Penta story na Poslednom križiakovi. A upozorňuje ma, že ak budem pokračovať v posielaní mailov na jeho adresu, resp. v akomkoľvek ďalšom kontaktovaní jeho osoby, môže prichádzať do úvahy moja “trestnoprávna zodpovednosť zo spáchania trestného činu nebezpečného prenasledovania” podľa ust. § 360a” Trestného zákona.

Rozhodol som sa reagovať takto: Pred pol hodinou som sa bol Jaroslavovi Haščákovi predstaviť v hoteli Albrecht v Bratislave, kde práve večeral.

“Dobrý deň. Moje meno je Krajniak. Chcel som, aby sme sa poznali aj osobne.”

A na dámy, ktoré večerali s ním, som sa obrátil s ospravedlnením: “Prepáčte, že som vyrušoval. Prajem dobrú chuť”.

Haščák mi zdvorilo odvetil: “Som rád, že som vás spoznal”.

Náš krátky rozhovor som zakončil replikou: “Aj mne bolo potešením”.

Usúdil som, že slušné by bolo na mail Jaroslava Haščáka odpovedať aj písomne, a preto som mu pred chvíľou poslal tento otvorený list:

Vážený pán Haščák,

celkom chápem, že Vás moje maily môžu obťažovať. Moja necenzurovaná verzia Penta story totiž poskytuje čitateľom úplne iný obraz o Vašej osobe, ako aj o Pente, než aký sa snažíte už roky prezentovať verejnosti.

Veľmi ma zaujalo Vaše upozornenie, že moje maily alebo akýkoľvek pokus o kontaktovanie Vašej osoby, vyvolávajú u Vás pocit “nebezpečného prenasledovania”.  Zaujalo ma to preto, že osobne mám podobný pocit. Mám pocit, že ma okrem iného podľa § 360a Tr. zákona “nebezpečne prenasledujete”.

Dovoľte, aby som Vás teraz zoznámil s citátom z notársky overeného svedectva občana Slovenskej republiky, ktorým disponujem:

“Po zvážení všetkých okolností, vedomý si závažných dôsledkov ako na moju osobu, tak aj na osoby dotknuté v tomto texte,

som sa rozhodol dobrorovoľne, v súlade s mojím presvedčením a mojou občianskou povinnosťou v zmysle Ústavy SR, ako aj jednotlivými ustanoveniami Trest. zákona, vydať toto vyhlásenie o závažných skutočnostiach,

ktoré poukazujú na protiústavné konanie viacerých osôb, ktoré vykazuje znaky naplnenia nielen skutkovej podstaty viacerých trestných činov,

ale podľa môjho názoru predstavuje vysoké bezpečnostné riziká pre fungovanie základných demokratických princípov Slovenskej republiky, ako aj ohrozenie národno-bezpečnostných záujmov SR.

Touto cestou vyhlasujem, že poznám osoby, ktoré sa podieľajú na cielenej diskreditácii politickej strany NOVA, predovšetkým jej predsedu Daniela Lipšica, poslanca NR SR, jemu blízkych osôb Milana Krajniaka a Marcela Klimeka, ktorí boli obvinení v kauze nákupu odpočúvacieho systému ako aj ďalších blízkych osôb.

Túto diskreditáciu uskutočňujú formou

(1.) vyhľadávania, kupovania a spracúvania spravodajských informácií,

(2.) ich publikovania na lipsic.net, v blogoch vo viacerých médiách,

(3.) podávaním podnetov na začatie trestného stíhania voči uvedeným osobám,

(4.) ich sústavným sledovaním

(5.) a nezákonným zisťovaním ich osobných údajov,

čím porušujú nielen Čl. 19 Ústavy SR, ale taktiež toto ich konanie napĺňa skutkovú podstatu viacerých trestných činov,

predovšetkým nebezpečného prenasledovania, podľa § 360a Tr. zákona.

Podľa mojich zistení, uvedenými osobami, ktoré sa na tejto činnosti podieľajú, sú:

(1.) Mgr. Jaroslav Haščák, nar. 30. 8. 1969,

(2.) Ing. Marián Krajňák, nar. 25. 8. 1979,

(3.) Ing. Alojz Lorenc, CSc., nar. 21. 6. 1939,

(4.) Peter Tóth, 43 r.”

Toľko citát z notársky overeného svedectva.

Pán Haščák,

konkrétny občan Slovenskej republiky popisuje, že máte nezákonným spôsobom nebezpečne prenasledovať moju osobu a ďalších ľudí. A Vy považujete za obťažujúce moje maily…

Za posledného dva a pol roka som toho musel zniesť oveľa viac ako Vy. Sledovanie mojej osoby aj mojich blízkych, zhromažďovanie spravodajských informácií o mojej osobe, šírenie klamstiev a dezinformácií o mojej osobe ako aj trestné stíhanie mojej osoby.

Myslím si, že sa správate ako zbabelec. Ak ide o Vás, kričíte akoby sa Vám diala strašná krivda. Ale ak ide o iných, používate všetku svoju silu, aby ste si presadili svoju vôľu.

Napriek tomu všetkému necítim voči Vám nenávisť. Netúžim po tom, aby ste strávili zvyšok života v base alebo na úteku napríklad v Belize. Myslím si, že ste pracovitý človek a mohli by ste urobiť pre ľudí na Slovensku veľa dobrého.

Mám pre Vás jednu radu. Už roky vynakladáte veľké množstvo peňazí na zlepšenie vlastnej reputácie. Peniaze a moc už máte. Ale úctu si za to nekúpite. Úctu však môžete získať tým, že sa k veciam postavíte ako chlap. Navrhujem Vás nasledovné:

Odškodnite z vlastných peňazí bývalých malých akcionárov VÚB kupónu a VSŽ. Prídete možno o 200 miliónov euro ale niečo veľmi cenné získate: Úctu a rešpekt ľudí na Slovensku. A aj úctu a rešpekt mňa osobne.

Áno, takýto Váš krok by vyžadoval veľkú odvahu. Verte mi však, že by to stálo za to. A ešte jeden argument pre Vás ako obchodníka: Stálo by Vás to oveľa to menej, ako sú a budú Vaše náklady spojené so skupovaním médií a vykrývaním ich strát. Prepočítajte si to.

Vážený pán Haščák,

zdá sa mi, že náš vzťah sa vyvinul do typického asymetrického konfliktu. Vy máte moc, vplyv a prakticky neobmedzené finančné zdroje na vedenie tohto konfliktu. Ja mám iba vieru a odhodlanie zvíťaziť nad tým, čo predstavujete a čo symbolizujete.

V asymetrických konfliktoch rozhoduje odhodlanie a ochota použiť násilie. Ja osobne proti Vám nepoužijem žiadne násilie. Ak sa rozhodnete použiť násilie Vy proti mne, vyhráte síce nado mnou ale problém zostane – skôr alebo neskôr budú po mne nasledovať ďalší.

Ak sa rozhodnete nepoužiť násilie, skôr alebo neskôr prehráte všetko. Vy máte totiž oveľa oveľa viac čo stratiť. Ja som ochotný obetovať všetko. Cesta samuraja spočíva v rezolútnom prijatí smrti. Ale nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdám.

Dovoľte, aby som na záver zacitoval jedného z velikánov našich dejín Silva Krčméryho, ktorý počas svojho súdneho procesu v päťdesiatych rokoch povedal: “Vy máte moc, ale my máme pravdu”.

Prajem všetko dobré a nech sa Vám darí.

Ignác Milan Krajniak

Posledný križiak


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook