Buzeranti proti homosexuálom. Bojkot Dolce & Gabbana.

  • 16.3.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 20727
Polemika

Znôška nadávok sa mi zniesla na hlavu, keď som sa pred dvomi mesiacmi zdôveril, že neznášam buzerantov. Netrvalo dlho a máme tu dôkaz, prečo sú buzeranti pre demokratickú spoločnosť nebezpeční.

Pre istotu zopakujem, že za buzerantov považujem ľudí, ktorí kádrujú a osočujú ľudí okolo seba iba na základe toho, že vyznávajú trochu iné hodnoty ako oni. Buzerantom môže byť človek akéhokoľvek svetového názoru. Buzerantom môže byť aktivista LGBTI rovnako ako náboženský fanatik.

Dolce&Gabbana

Známi módni návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana sú obaja homosexuáli a kedysi 23 rokov tvorili pár. A títo dvaja ľudia poskytli rozhovor pre taliansky magazín Panorama, v ktorom vyjadrili svoje názory na rodinu. Ponúkam vám niektoré z nich:

“Rodina je iba tá tradičná, žiadna chémia alebo prenájom maternice … život má plynúť prirodzene, a toto by nemalo byť menené”.

“Deti sa rodia otcovi a matke. Alebo by to tak podľa mňa malo byť. Deti by mali vznikať aktom lásky, nie chemickou cestou.”

“Som gej, nemôžem mať dieťa. Myslím, že v živote nemôžete mať všetko, čo chcete.”

“Život má prirodzený priebeh, niektoré veci by sa nemali meniť. A rodina je jednou z nich.”

Tieto vyjadrenia dvoch talianskych homosexuálov rozzúrili buzerantov z LGBTI lobby v Taliansku, ktorá vyzvala na bojkot výrobkov týchto módnych návrhárov. Dolceho a Gabbanu nikto nemôže označiť za homofóbov. Talianska LGBTI lobby ich trestá iba za to, že si dovolili slobodne povedať svoj názor. Odlišný od názorov LGBTI.

Rovnako k názorom Dolceho a Gabbanu pristúpil Elton John:

“Vaše zmýšľanie je zastarané ako vaša móda. Viac si už neoblečiem Dolce & Gabbana.“

A pripojil k tomu hashtag #BoycottDolceGabbana.

Nebezpečnosť buzerantov spočíva v tom, že sa horlivo a vášnivo zastávajú slobody slova – pokiaľ ide o slobodu urážať kresťanov, skeptikov ku globálnemu otepľovaniu, kritikov európskej imigračnej politiky alebo prívržencov prolife. Za vyjadrenie odlišného názoru, ako majú oni, však požadujú trest.

Nechcem byť zlým prorokom, ale obávam sa, že si Dolce&Gabbana budú musieť verejne nasypať popol na hlavu a ospravedlniť sa. Pre mladších čitateľov uvádzam, že za komunizmu sa tomu hovorilo “urobiť sebakritiku”. Inak Dolcemu a Gabbanovi LGBTI lobby za pomoci médií zničí biznis.

Brendan Eich

Pred rokom, 24 marca 2014, sa stal Brendan Eich generálnym riaditeľom spoločnosti Mozilla. Brendan Eich je spoluzakladateľom tejto úspešnej internetovej spoločnosti a je spoluatorom skriptovacieho jazyka JavaScript. Napriek tomu, že Eich predtým roky pôsobil v Mozille vo vysokej manažérskej pozícii, po jeho vymenovaní za šéfa začalo peklo. Prečo?

Pred siedmimi rokmi si totiž Brendan Eich dovolil venovať 1000 dolárov na kampaň za prijatie ústavného zákona o ochrane manželstva ako zväzku muža a ženy v Kalifornii. Buzeranti z LGBTI lobby okamžite spustili kampaň proti Mozille a začali vyzývať na bojkot tejto firmy. Napriek tomu, že homosexuáli pracujúci v Mozille sa vyjadrili, že zo strany Eicha nikdy nepocítili ani náznak diskriminácie alebo neúcty.

eich

Brendan Eich po desiatich dňoch rezignoval. Výkonná riaditeľka Mozilly Mitchell Baker urobila verejnú sebakritiku:

“Nezachovali sme sa tak, ako by ste od Mozilly očakávali. Nekonali sme dostatočne rýchlo, keď sa kontroverzia začala. Vieme, prečo sú ľudia nahnevaní a cítia, že im bolo ublížené. A majú pravdu. Je to preto, že sme neboli verní vlastnej identite. Mrzí nás to a musíme sa zlepšiť.”

Bakerová sa ospravedlnila za to, že si spolumajiteľ Mozilly dovolil šesť rokov predtým prejaviť svoj názor, ktorý je mimochodom v Kalifornii väčšinový. A ospravedlnila sa za to, že ho nevykopli hneď, ako si to buzeranti zmysleli, ale až po desiatich dňoch.

Na základe príbehu Brendana Eicha želám Dolcemu a Gabbanovi veľa šťastia a pevné nervy. Buzeranti z LGBTI lobby z nich budú chcieť vyrobiť odstrašujúci príklad. Ak sa im to nepodarí, budú mať vážny problém:

Ľudia by totiž mohli zistiť, že LGBTI je iba sekulárne náboženstvo či ideológia. A vôbec im nejde o ľudské práva ale o monopol na správnu predstavu o fungovaní spoločnosti. Ak LGBTI lobby ostrakizuje dvoch homosexuálov za odlišný názor na rodinu, potom nie je LGBTI hnutie prodemokratické ale prototalitné.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook