Fico terorizuje oligarchov

  • 14.4.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 13655
Fejtón

Viacerí sme doteraz podozrievali Roberta Fica, že to nemyslí s bojom proti finančným skupinám celkom vážne. Ukázalo sa však, že SIS má našich finančných žralokov dobre zmapovaných. A premiér sa ich teraz rozhodol zasiahnuť na najcitlivejšom mieste.

Iba tí najzasvätenejší totiž vedia, v čom spočíva povolený doping slovenských oligarchov, ktorý ich motivuje, dodáva im energiu a inšpiruje ich k úspešným obchodom. Naši miliardári majú málo času na relax. Jeden z mála časových okamihov dňa, kedy si môžu dovoliť trochu relaxovať, je cesta autom. A pri svojich cestách pravidelne počúvajú slovenské rádiá.

Juraj Široký miluje skupinu Queen. Preto počúva iba Rockovú republiku. Nielen kvôli Frediemu Mercurymu. Slovo queen mu pripomína britskú panovníčku a jej kolónie Bahamské ostrovy a Bermudy. Dodáva mu to pokoj. Pripomína mu to, že keď to bude na Slovensku veľmi horúce, má kam ísť.

Ivan Kmotrík pravidelne počúva Záhorácke rádio, ktoré vysiela v okolí Skalice. Najčastejšie počúva relácie, v ktorých hrajú na želanie. Obľúbil si najmä české a moravské ľudové piesne a dychovky.

Milan Fiľo z SCP Ružomberok zase počúva Rádio Liptov, ktoré vysiela jeho obľúbené hity osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Najradšej má Modern Talking a Kylie Minoque.

Oskar Világi počúva zásadne národnostné rádio Patria, ktoré púšťa jeho obľúbené piesne maďarskej rockovej legendy Lokomotiv GT.

Peter Korbačka z J and T miluje Beatles, a preto počúva iba rádio Vlna, ktoré spoluvlastní. Precvičuje si pritom angličtinu.

Málokto vie, že Korbačkovo rádio počúva aj Jaroslav Haščák. Tiež totiž miluje Beatles. Najradšej má skladbu “Back in the U.S.S.R.” – Naspäť do Sovietskeho zväzu. Pripomína mu mladé časy, keď v Moskve začínal.

Aj mnohí ďalší slovenskí oligarchovia si nevedia život bez počúvania svojich obľúbených slovenských rádií predstaviť. Ale s tým je teraz koniec. Ich oázy pokoja sa rozpadajú vďaka Ficovmu geniálnemu ťahu. Slovenské rádiá budú na Ficov pokyn povinne vysielať 25 percent slovenskej tvorby. Čo to v praxi znamená?

Práve vtedy, keď bude Kmotrík relaxovať pri svojich obľúbených českých dychovkách, zrazu mu do  uší vletí nenávidená slovenská pesnička “Stupavská krčma”. Práve vtedy, keď budú Haščákovi znieť v ušiach posledné tóny beatlesáckej pesničky Taxmen, ktorá mu pripomína, koľko nezdanených peňazí už má na Cypre, pokazí mu radosť napríklad Rytmusova pieseň “Hovnám neodpovedám”.

Milana Fiľa bude zase rozčuľovať pesnička “Sedlák” od Horkýže slíže. Oskara Világiho naštve hymnická pieseň “Hej Slováci” a Petra Korbačku odporne moderne prerobený hit Desmodu “V dolinách”, ktorý mu pripomenie, koľko peňazí zbytočne vyhodil do vzduchu investíciami do lyžiarskych vlekov a horských hotelov.

Najhorší stres čaká Juraja Širokého. Bude čakať na svoju obľúbenú skupinu Queen a zrazu začuje “Héj, tak rúbali do mňa, ako v hore do pňa!” Strašná predstava…

Robert Fico proste pripravil našim oligarchom peklo na zemi. Priznám sa, že nemám Roberta Fica veľmi rád. Ale keďže moje články cituje na tlačovkách, rozhodol som sa mu to v dobrom oplatiť. Keď totiž robí dobrú vec, treba ho pochváliť.

Presný zásah, pán premiér.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook