Koniec oligarchie na Slovensku. Prejav v Umelke. Časť 3.

  • 23.2.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 15390
Hnutie 300

V prvých dvoch častiach prejavu sme si povedali niečo o oligarchoch a o tom, aké metódy používajú na udržanie svojho vplyvu. Ale ako sa dá tento systém reálne zrušiť, a čo preto treba urobiť v parlamente.

Aké sú teoretické možnosti na zrušenie oligarchie?

1. stačí počkať – systém sám skolabuje

2. štátny prevrat

3. krvavá revolúcia

4. referendum

5. parlamentné voľby

Čakať, kým systém sám skolabuje, to by sme sa načakali. To by sme sa ani nedožili. Zotrvačnosť tohoto systému je veľká. Štátny prevrat? Nežijeme pred sto rokmi, aj táto možnosť je zlá. Krvavá revolúcia, ktorú chce Vasky? To je akoby sme chceli vysoký krvný tlak riešiť infarktom. Je to zjavná blbosť.

Referendum. Niektorí si síce myslia, že referendum je reálna možnosť na zmenu systému, ale to sa veľmi mýlia. Referendum je dobrý nástroj. Ale ako poistka. Ako poistka na udržanie dobrého stavu. Aby sa dobrý systém nezopsul.

Ale my nemáme dobrý systém. My potrebujeme oligarchiu zastaviť, odstaviť, obnoviť demokraciu a postrážiť oligarchiu, aby sa nemohla vrátiť. Čo sa týka referenda, systém má svoju poistku, ktorou sa vždy dokáže ubrániť – a tou je 50 percentné kvórum.

Zostáva nám čo? Aké je jediná reálna a dobrá možnosť na zničenie oligarchie? Kde nemá oligarchický systém žiadnu poistku, žiadne 50 % kvórum?

Parlamentné voľby.

Parlamentné voľby sú jediný nástroj, akým sa dá oligarchia odstaviť. A parlament je to miesto, kde musíme oligarchiu zastaviť a ostaviť od moci. Tak ako 300 Sparťanov bránilo priesmyk Termopyly, tak bude aj Hnutie 300 brániť slovenský parlament pred našími barbarmi – oligarchami a finančnými skupinami.

Teraz chcem povedať niečo veľmi dôležité. Kto môže ubrániť slovenský parlament pred touto oligarchickou chobotnicou? Iba strana. Politická strana alebo hnutie.

Čo myslíte, prečo propaganda nepriateľa neustále ľuďom znechucuje politiku a politické strany? Pretože naša finančná šľachta veľmi dobre vie, že politická strana je jediný nástroj, ktorý ju môže zničiť.

“Psia hlava” a “znechutenie”. Spomínate si? Oligarchia chce, aby sa slušný človek hanbil politicky angažovať. Oligarchia dosadzuje do politiky tých najhorších a najhlúpejších, aby sa slušný a šikovný človek hanbil s nimi byť v jednej miestnosti.

Vraj je problémom Slovenska, že máme 100 politických strán a vznikajú ďalšie. To je klamstvo a propaganda nepriateľa. Ozajstným problémom je, že ešte stále jedna politická strana chýba. Chýba nám jedna dobrá politická strana, ktorá chce tento oligarchický systém zrušiť a aj to naozaj urobí. Preto vzniklo Hnutie 300.

Tak ako futbal nemôže za to, že tu nemáme ani jeden dobrý futbalový klub, tak ani politika nemôže za to, že tu nemáme ani jednu dobrú politickú stranu.

Ale špinavá propaganda oligarchie ide ešte ďalej. Všimli ste si, ako nás postupne presvedčili, že najlepšie je voliť Yetiho?

Nevoľte Yetiov

Slovenský Yeti sa volá “nový a nezávislý odborník”. Nič lepšie sa oligarchom nemôže stať, len aby sa do politiky dostali takíto Yetiovia. Väčšinou dobrí ľudia, ale naivní. Koľko bude trvať, kým ich oligarchovia oklamú? Buď ich oklamú alebo podplatia alebo tak znechutia, aby rýchlo odišli.  A všetko bude fungovať tak ako doteraz.

Ešte horšie je, že takzvaní nezávislí odborníci sú často iba nezávislí podvodníci. Napríklad starosta Starého mesta Števčík. Kandidoval ako takzvaný nezávislý, v skutočnosti s podporou Smeru. A kvôli podvodu s nezávislosťou vyhral o 25 hlasov.

Teraz chcem povedať zase niečo dôležité. My zásadne odmietame takzvaných nezávislých. My budeme presadzovať iba závislých ľudí. Závislých na odvahe, závislých na čestnosti. Potrebujeme ľudí závislých na strane, za ktorú kandidujú a závislých na programe strany, za ktorú kandidujú.

Viete prečo slovenská politika potrebuje ako soľ závislých ľudí? V závislosti týchto ľudí na odvahe, na morálke a na programe strany je jediná záruka, že po voľbách naozaj urobia to, čo sľubujú dnes.

V čom je Hnutie 300 úplne iné ako všetky ostatné strany? My odmietame marketingové frázy. Nebudeme vás oblbovať,  že “my nie sme politici, my sme odborníci”, kva kva kva, bla, bla, bla. Hrdo sa hlásime k tomu, že budeme robiť politiku. Hrdo sa hlásime k tomu, že budeme politická strana.

Politická strana je dobrá vec, ak chcete zrušiť tento oligarchický systém. Kto vám tvrdí niečo iné, podporuje tento oligarchický systém, pretože chce, aby všetko zostalo tak ako doteraz.

Čo urobíme, keď budeme v parlamente?

 Sústredíme sa na citlivé miesta systému. Nebudem prezrádzať všetko, aby sa naša finančná šľachta nemohla na to pripraviť. Ale poviem niekoľko príkladov.

Predstavte si človeka. Kde má najcitlivejšie miesta? Hlavu a podbrušok. Ako prvé musíme hlavu od kyslíka. Keď hlava nemá kyslík, nemôže fungovať. Čo je kyslík pre oligarchickú chobotnicu? Peniaze.

1. Odstavíme finančnú šľachtu od zdravotného poistenia. Nech ukáže Penta ako vie podnikať bez našich daní. Nech chlapci skúsia, ako musí podnikať každý malý a stredný podnikateľ.

2. Vyhlásime úrokovú a exekučnú amnestiu. Kto počas určenej lehoty uhradí istinu úveru, odpustia sa mu všetky sankčné úroky a vyhne sa exekúcii. Pred pätnástimi rokmi sme oddĺžili naše banky, ktoré napožičiavali zlé úvery. Prečo by sme teraz nemohli oddĺžiť ľudí? Nenecháme ľudí v úrokovom otroctve, keď si raz zobrali zlý úver, a teraz musia do smrti platiť úroky, pretože nevládzu splácať istinu a úroky súčasne.

3. Odstavíme finančnú šľachtu od PPP projektov. Zabudnite na Pribinu, obchvaty, nemocnice a mýta! Hrajte ako všetci ostatní. Podnikajte, znášajte riziko. A uvidíme ako dopadnete.

4. Prevezmeme kontrolu nad energetickými monopolmi. Vyberať daň za to, že ľudia majú doma drôty a rúrky, to zvládne aj štát. Podnikajte chlapci, vyrábajte energiu, ťažte plyn, neste riziko. Ale poplatky za to, čo majú ľudia doma už desaťročia, vyberať nebudete.

Potom kopneme našu finančnú šľachtu do podbruška.

5. Odstavíme ju od informácií a vplyvu. To znamená vymeniť všetkých zainteresovaných ľudí v bezpečnostných zložkách štátu a v justícii.

6. Odstavíme finančnú šľachtu od možnosti indoktrinácie spoločnosti. Protimonopolný úrad preskúma, či náhodou naša finančná oligarchia neskoncentrovala vo svojich rukách nezákonný podiel na trhu s médiami. To bude prekvapenie, keď protimonopolný úrad zistí to, čo už dávno všetci vedia. To bude radosti, keď protimonopolný úrad vyrúbi pokuty a nariadi Pente a J and T rozpredaj médií.

7. Dorúbime finančnej šľachte dane. Myslím, že naši oligarchovia budú inak rozmýšľať, keď im dôjde domov šek na 200 – 300 miliónov euro. Myslím, že sa zamyslia nad tým, či by nemali radšej dobrovoľne vrátiť štátu poisťovne alebo energetické monopoly, zrušiť zmluvu na mýto alebo PPP projekty.

8. Zvýšime dane na zisk zo zdravotného a dôchodkového poistenia, z PPP projektov a energetických monopolov na 97 percent. Som si istý, že finančná šľachta veľmi rýchlo pochopí, že veci sa zásadne zmenili.

Zapamätajte si jedno pravidlo, ktorého sa budeme držať:

Štát je vždy silnejší ako akokoľvek silný oligarcha.

S jedinou podmienkou: Keď štát chce. A ubezpečujem vás, že my chceme. Už teraz sa na to tešíme.

V ďalšej časti prejavu z Umelky sa dozviete, aká najhoršia krádež postihla ľudí na Slovensku za posledných 20 rokov. Táto krádež stále prebieha a dá sa ešte zvrátiť.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook