Ruská ruleta lupiča Širokého

  • 9.4.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 19222
Spoločnosť

Viete, ako sa hrá ruská ruleta? Hrá sa o život. Do revolvera sa vloží jeden náboj, bubienok sa zatočí, hráč priloží hlaveň k hlave a stlačí spúšť. Prežije alebo neprežije? Väčšinou hrajú ruskú ruletu dvaja hráči, ktorí sa striedajú v prikladaní revolvera k hlave až dovtedy, kým si jeden z nich nevystrelí mozog.

Juraj Široký hrá ruskú ruletu so živnostníkmi na Slovensku. Ale ešte aj v ruskej rulete podvádza. Bubienkom revolveru točí on, ale k hlave si ho musia prikladať živnostníci. Ako to funguje?

Živnostník, malý alebo stredný podnikateľ podpísal zmluvu s Váhostavom. Štát Širokému zaplatil, ale Široký zatočil bubienkom revolvera, nezaplatil živnostníkom a oni teraz musia priložiť revolver k hlave. Sebe alebo iným, ktorým zase kvôli Širokému dlžia oni.

ruska ruleta 1

Prežijú alebo neprežijú?

Ruská ruleta však pokračuje ďalej. Živnostník, malý alebo stredný podnikateľ musel za vystavenú faktúru zaplatiť DPH, a tak mu častokrát nezostali peniaze na odvody na zdravotné poistenie. Široký, podľa médií 50 percentný spolumajiteľ zdravotnej poisťovne Dôvera, opäť zatočil bubienkom revolvera:

Poisťovňa Dôvera oznámila, že od 1. apríla nebude preplácať lieky ani odkladnú zdravotnú starostlivosť tým, ktorí dlžia na zdravotnom poistení. Mnohí živnostníci, ktorým Široký nezaplatil, a teraz nemajú na platenie zdravotných odvodov, sú zdravotne poistení v Dôvere. Ale to Širokého nezaujíma. Hrá sa tu ruská ruleta a pravidlá určuje on.  Zatočí bubienkom revolvera, a potom im prikladá hlaveň k hlave.

Keď ide lupič vylúpiť banku, namieri pištol na pokladníka a skríkne:

Peniaze alebo život!

Široký je horší ako bankový lupič. Ukradol živnostníkom, malým a stredným podnikateľom ich peniaze, teraz im siaha na zdravie, a tým aj na život. Bohužiaľ, niektorým už aj doslovne.

Slovenskí oligarchovia a finančné skupiny už stratili voči nám všetky zábrany. Budú s nami zaobchádzať ako s onucami až dovtedy, kým zase my nestratíme voči nim všetky falošné ohľady. Otázka už totiž stojí takto: My alebo oni?


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook