Ach jaj médiá, ako ľahko s vami Fico manipuluje…

  • 26.2.2013
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 3722
Politika

Robert Fico používa už roky tú istú techniku, ktorou rieši svoje mediálne problémy. Tá technika sa volá “prekrytie témy”. A keďže sa už niekoľko dní na Slovensku rieši rastúca nezamestnanosť, čiže téma, ktorá Ficovi škodí, použil opäť ten istý trik a médiá mu ho ako vždy zjedli aj s navijákom.

Slovenskí novinári sú prevažne liberálni a akýkoľvek náznak nacionalizmu či extrémizmu je im z duše odporný. Ficovi stačí novinárov iba trochu “poštekliť” a akákoľvek iná, reálna a nepríjemná téma, je okamžite prehlušená. Tak sa pán premiér vybral porečniť o Matici, vyštengroval novinárov pár riekankami o záchrane pred vyhynutím Slovákov, o nastrčenej ruke menšín, ktoré chcú iba brať a ….

Už je všetko ako má byť. Novinári hopkajú ako Fico chcel. Správna téma, ktorá Ficovi neškodí ale pomáha, je na svete. Šéfredaktor Sme dokonca napísal k téme komentár. Predstavujem si R. Fica s E. Tomášom ako sa musia rehotať. Ten istý trik použitý už xkrát a stále zaberá.

Ako napríklad na jeseň 2008, keď vrcholil škandál s emisiami. Robert Kaliňák zrušil zo dňa na deň Slovenskú pospolitosť a médiá hop hop, už aj písali o tom, či to bolo alebo nebolo na objednávku, prečo to urobil deň pred stretnutím s maďarským premiérom … a tak ďalej.

Alebo pred prezidentskými voľbami. Trochu nakopneme Maďarov, trochu Radičovú a už sa to valí v z médií v téme, ktorú nemôže Fico s Gašparovičom prehrať.

A ak tu bude ešte niekto písať o nezamestnanosti, Fico sa vyberie na kubánsku ambasádu alebo urobí 1002 klikov. Naše médiá mu zožerú všetko.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook