Ako sa brániť špinavej propagande? Prejav v Umelke. Časť 2.

  • 22.2.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 10755
Hnutie 300

V prvej časti prejavu ste sa mohli dozvedieť, že našim nepriateľom nie sú skorumpovaní politici, úradníci, sudcovia alebo prokurátori. To sú iba figúrky riadené oligarchami, najmä našou finančnou šľachtou. Aké metódy používajú oligarchovia na udržanie svojho vplyvu?

Poznáme tieto metódy? Veľmi dobre. Ja osobne aj na vlastnej koži. Aspoň si ich dobre pamätám a viem ich teraz vymenovať spamäti. Aké sú tri najzákladnejšie?

1, zastrašovanie a šikanovanie

2. nelegálne získavanie informácií

3. špinavá propaganda

Zastrašovanie a šikanovanie nemusím podrobne vysvetľovať. To si vie predstaviť každý z nás. Trestné stíhanie, väzba, daňové kontroly, a tak ďalej, a tak ďalej.

Nelegálne získavanie informácií

Keď som v roku 2010 prišiel na ministerstvo vnútra, už viac ako desať rokov bolo zrejmé, že na Slovensku sa vykonávajú nelegálne odposluchy osôb. Informovaní ľudia vedeli, že tieto nelegálne odposluchy sa vykonávajú prostredníctvom odpočúvacieho systému SIS, ktorý bol zakúpený ešte za Ivana Lexu.

Vlády sa menili, ale odpočúvací systém spravovali tí istí ľudia. Ako je to možné? Lebo technicky spravovať odpočúvací systém, tomu rozumie na Slovensku tak 10 osôb. Keď prišiel do SIS alebo na ministerstvo vnútra akýkoľvek šéf, nevedel skontrolovať, či ho technici klamú alebo nie.

Mojou úlohou bolo navrhnúť riešenie, ako nelegálnemu odpočúvaniu na Slovensku zabrániť. Záverom bolo, že nemá zmysel plátať starý systém, pretože má už toľko dier, že by to bolo neustále riziko. Rozhodlo sa o tom, že sa musí kúpiť nový systém, ktorý zaznamená každý neoprávnený vstup do systému – teda pokus o nelegálne monitorovanie.

Jááj, ale to sa niektorým ľuďom veľmi nepáčilo. Jednak tým, ktorí toto nelegálne odpočúvanie technicky realizovali, pretože im bolo jasné, že prídu o kšeft. Ale najmä boli zúriví tí, ktorí tieto nelegálne odposluchy roky používali na získanie informačnej prevahy v politike a v biznise.

Títo ľudia boli zúriví a nezastavili sa až doteraz. Viete za čo ma chcú na 10 až 15 rokov sadnúť do basy? Práve za nákup nového odpočúvacieho systému. Vraj je nefunkčný. Moja vina v skutočnosti spočíva v úplne niečom inom. Odpočúvací systém je až príliš funkčný. Až natoľko funkčný, že odreže od nelegálnych informácií veľké množstvo osôb, ktoré si na ne zvykli.

Povedzme si teraz niečo o propagande.

Nebudem vám hovoriť podrobnosti, ako viesť informačnú vojnu. To by bolo na samostatnú prednášku a diskusiu. A okrem toho by to bolo aj netaktické. Poviem iba tri základné pravidlá špinavej propagandy, ktoré náš nepriateľ proti nám povužíva.

Prvým pravidlom propagandy nepriateľa je “špinenie a ogrcávanie”.

Tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Ide o to, aby bol s menom človeka spojený “blbý” pocit.

Účinnosť tejto metódy krásne demonštruje židovská anekdota:

Stretne sa Kohn so Straussom. Kohn mu ďakuje za večeru u Straussovcov, hovorí, že aj s manželkou si to veľmi pochvaľovali. Strauss sa tvári kyslo. A nakoniec povie, že bohužiaľ, oni s manželkou to vnímajú inak, lebo po odchode Kohnovcov nevedeli nájsť strieborný príbor. Kohn sa ohradí: “Snáď si nemyslia, že sme ho ukradli my?” Strauss odpovie: “Nie, my sme ten príbor potom našli. Ale blbý pocit z vás zostal”.

Osobná skúsenosť? Krajniak obvinený za spôsobenie škody za 8 miliónov euro! Ak keď ma o 5 rokov oslobodia, čo napíšu médiá? Ten Krajniak, čo bol obvinený za škodu 8 miliónov euro, tak mu to nakoniec nedokázali. Celkový dojem? Vyšmykol sa, sviňa.

Druhým pravidlom propagandy nepriateľa je “psia hlava”. Ak niekomu nasadíte psiu hlavu, nevyzerá ako slušný človek.

Robí sa to veľmi jednoducho. Stačí iba, keď s menom človeka neustále spájate emocionálne slovo s negatívnym vyznením. Keď to robíte dostatočne dlho, negatívna emócia spojená so slovom sa prepojí s menom človeka.

Krajniak – Gorila. Čo na tom, že zo spisu Gorila vyplýva, že som nič zlé neurobil? To je ten Krajniak, ktorý je spojený so spisom Gorila. Fúúúj.

Aké je to jednoduché, že? Stačí to len dostatočne veľakrát zopakovať.

Tretím pravidlom propagandy nepriateľa je “znechucovanie” alebo “všetci sú takí istí”.

Toto pravidlo je založené na takomto princípe: Ak si ľudia myslia o oligarchoch a skorumpovaných politikoch len to najhoršie, to ešte vôbec nevadí. Stačí presvedčiť ľudí, že všetci sú aj tak takí istí. Stačí, keď ľudia neprídu k voľbám. Ak neprídu k voľbám alebo k referendu, systém zostane bežať tak ako doteraz.

Opäť to poznám na vlastnej skúsenosti. Krajniak zakladá stranu? Vidíte, vedeli sme to. Je taký istý. Je to politik. A politici sú čo? Podvodníci.

Haščák a jeho ľudia šíria: Čo sa ten Krajniak nado mnou vyvyšuje, však aj on podnikal a robil to isté čo ja. A už aj zaplatení blogeríci šíria údajné špinavosti, ktorých som sa mal údajne dopustiť. A takto by som mohol pokračovať.

Ako sa propagande brániť?

Špinavej propagande sa nedá ubrániť. Kto sa bráni propagande, už prehral. Ak berieme skupinu ľudí, ktorí boli oboznámení s nepravdivým obvinením nejakého človeka, ako 100 percent, potom vyvrátenie tohto nepravdivého obvinenia zaregistruje iba 50 percent týchto ľudí.

Špinavá propaganda sa dá iba poraziť. Tvrdým, nekompromisným protiútokom. Obsahom tohto útoku musia byť informácie, ktoré osvetľujú a ozrejmujú náš pohľad na svet. Jediným riešením je vyhrať informačnú vojnu.

S neustálym špinením zo strany nepriateľa treba počítať. K politike to patrí rovnako, ako patria inkasované údery k boxu. Ak chcete vyhrať, nemôžete sa vyhnúť tomu, že pár úderov dostanete. Ide o to, aby ste dokázali viac dobre mierených úderov rozdať ako dostať.

A presne to robím. Rozdávam dobre mierené údery. Napríklad necenzurovaná verzia Penta story pod názvom Mordor Penta mala na  www.poslednykriziak.sk  doteraz čítanosť viac ako 600 tisíc. To je veľmi slušné číslo, že pán Haščák. Akú majú čítanosť vami financované anonymné blogy? A koľko ste do toho doteraz investovali peňazí?

Dá sa takáto informačná vojna s oligarchami vyhrať? Dá sa vyhrať. Preto som tu. Aby som vás o tom presvedčil. Viem veľmi dobre, čo treba urobiť, ako to urobiť a kto to má urobiť.

V tretej časti môjho prejavu sa dozviete, ako sa dá oligarchický systém na Slovensku zrušiť, prečo netreba voliť Yetiov, a že “nezávislí odborníci” sú často iba nezávislí podvodníci. Dozviete sa tiež, ktoré sú najcitlivejšie miesta oligarchov, ako sa na ne treba zamerať v parlamente a aké je základné pravidlo, ktorého sa pri tom budeme držať.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook