Kasíno a Slovensko. Nájdi rozdiel.
- 15.2.2015
- Ignác Milan Krajniak
- Čítanosť: 14004
Hnutie 300
Kasíno a Slovensko fungujú na tých istých princípoch. Sú tu však aj rozdiely. V neprospech Slovenska.
Mafia a organizovaný zločin si v USA postavili Las Vegas a Atlantic City. Najväčšie kasína na svete. Ľudia tam zovšadiaľ prichádzajú, aby prehrali svoje peniaze. Majitelia kasína peniaze zarábajú a navyše celkom legálne. Geniálne.
Ale naši oligarchovia a finančná šľachta to vymysleli ešte lepšie. Namiesto toho, aby museli niekde niečo stavať, investovať do toho peniaze, a potom tam ešte lákať ľudí, urobili si dobre fungujúce a zarábajúce kasíno zo Slovenska.
Ako funguje kasíno? Nie tak, že okradne každého. Naopak, kasíno musí byť nastavené tak, aby veľa ľudí vyhralo. Ide iba o to, aby čo najväčšia časť peňazí zostala v kasíne. Čím väčší objem peňazí do kasína príde, tým menšie percento “zadržaných” peňazí stačí na obrovské zisky.
Dane
Naši oligarchovia na čele s Jaroslavom Haščákom to vymysleli ešte geniálnejšie ako kedysi zakladateľ Las Vegas – gangster Bugsy Siegel. Načo stavať kasíno v púšti, a potom presviedčať ľudí, aby tam prišli? Veď ľudia musia platiť dane. Prečo tieto dane neodkloniť priamo do kasína?
Platili ľudia na Slovensku zdravotné a dôchodkové poistenie? Áno, platili štátu. Tak zmeňme zákony pod zámienkou, že štát im nevie poskytnúť kvavitné služby – čo je väčšinou aj pravda. Presmerujme dane ľudí priamo do súkromných zdravotných a penzijných poisťovní a ušetríme peniaze za neustály marketing. Raz ľudí získame a už ich máme. Peniaze tečú mesiac za mesiacom, rok za rokom.
Mafia má často veľký problém s vymáhaním dlhov. Ale naša finančná šľachta aj tento problém geniálne vyriešila. Neplatenie poistenia do zdravotných a dôchodkových poisťovní v druhom pilieri je trestné. Nezaplatíš a štát ťa zavrie. Bugsy Siegel, ktorý chodil vymáhať dlhy kasína s roxorovou tyčou, je oproti našej finančnej šľachte ťažký amatér.
PPP projekty
Zdravotné a penzijné poistenie je síce veľký objem peňazí, ktorý zabezpečuje veľké zisky, ale prečo neísť ešte ďalej? Načo kradnúť každý rok a riešiť neustále problémy s verejným obstarávaním? Čo takto podpísať jednu zmluvu ale na 30 rokov? Problémy s tendrom sú rovnaké ale peniaze potom tečú tridsať rokov mesiac za mesiacom, rok za rokom.
A tak prišli PPP projekty. Projekt mýta a R1 Pribina sa veľmi osvedčili, a tak máme na stole PPP diaľničný obchvat Bratislavy. A novú PPP nemocnicu v Bratislave, ktorú vraj súkromník postaví lacnejšie a lepšie. Naozaj? A nestavia náhodou práve teraz štát v Bratislave novú Nemocnicu sv. Michala? Túto vie štát postaviť lepšie ale druhú nemocnicu v Bratislave nie?
To by v Amerike “nezožral” nikto ani mafii. Na Slovensku je to OK.
Drôty a rúry
Poďme ešte ďalej. Čo musí každý občan platiť každý mesiac povinne? No predsa účty za energie. Dodávať plyn a energiu je rizikové, ceny sa hýbu hore dole. To by oligarchovia museli naozaj podnikať a znášať riziko. Tým nech sa zaoberajú malí a strední podnikatelia.
Ale čo takto získať do vlastníctva tie drôty a rúrky, čo má každý občan doma? A vyberať poplatky za to, že občanovi nimi môže niečo pritiecť, aby nezmrzol alebo aby si mohol večer zapáliť svetlo?
Tak sa Patrik Tkáč z J and T a Daniel Křetinský z EPH dohodli so slovenskou vládou, že im predá trúbky SPP a drôty Stredoslovenskej energetiky. A aby nemuseli dávať veľa svojich peňazí, umožní im založiť v prospech bánk priamo tie rúry a drôty. Krásne podnikanie. Meyer Lansky, ktorý bol 40 rokov pokladníkom americkej mafie, sa musí v hrobe obracať, že nemohol žiť na Slovensku.
Rozdiel medzi kasínom a Slovenskom
O podobnostiach kasína a Slovenska sme si už povedali. Princíp je v tom, že kasíno si z každého nášho eura odhryzne svoj diel. Iba za to, že je kasínom. Rozdiel je v tom, že na rozdiel od kasína v Las Vegas, my do slovenského megakasína svoje peniaze dávať musíme.
Je tu však ešte jeden zásadný rozdiel. Kasíno si hýčka tých ľudí, ktorí mu pravidelne nosia peniaze. Nápoje zadarmo, jedlo zadarmo, izba zadarmo, baby zadarmo. Kasíno si vie uctiť tých ľudí, na ktorých najviac zarába.
Ako si ctí Slovensko ľudí, ktorí pravidelne posielajú peniaze do nášho megakasína? Ako sa správa Slovensko k ľuďom, ktorí platia dane? Ako k onuciam. Slovensko šikanuje lekárov, učiteľov, malých a stredných podnikateľov aj SZČO, ktorí svoje peniaze neposielajú na Cyprus. A keďže naša finančná šľachta nemá Pána Boha pri sebe a nikdy jej nie je dosť, Slovensko neustále zvyšuje dane pre tých, ktorí ich platia.
Čo s tým?
Štátu, ktorý je nastavený ako megakasíno, sa nedá ubrániť. Finančnú šľachta si vymyslí vždy nové a nové spôsoby, ako nás donútiť posielať peniaze priamo do ich kasína. Ak sa budeme brániť, už sme prehrali. Maximálne dosiahneme remízu. A remíza znamená, že všetko bude tak ako doteraz.
Na oligarchickú chobotnicu treba s odvahou zaútočiť. Chobotnicu musíme zničiť.