Ficove odrobinky. Procházka, Figeľ, Bugár.

  • 4.12.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 12221
Politika

Sú na Slovensku takí “akože” opoziční politici. Netvoria žiadnu opozíciu. Iba sú momentálne mimo vlády, lebo ich Fico nepotreboval. Ale keď bude potrebovať, tak v záujme Slovenska “zaberú”.

Tisíce ľudí protestovali na námestiach v Bratislave a v Košiciach proti vykrádaniu slovenského zdravotníctva. Niektorí politici tieto protesty organizovali. Napríklad Lipšic, Hlina, Matovič a Sulík. Môžeme mať voči nim akékoľvek výhrady, ale robili to, za čo ich voliči platia. Dôsledne zastupovali ich záujmy. Boli v opozícii voči tejto Ficovej vláde.

Vďaka protestujúcim ľuďom, a aj vďaka opozičným politikom, ktorí umožnili ľuďom prejaviť svoj názor, odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška. Ani Robert Fico si nedovolil ignorovať ľudí na námestiach. Robert Fico rozumie iba sile. A ľudia na námestiach predstavujú veľkú silu.

Človek by si myslel, že teraz už tomu bude rozumieť každý. Ak chceme zmeniť veci na Slovensku, musíme vedieť prejaviť silu. A potom môžeme dosiahnuť aj veci proti Ficovej vôli. Je to jednoduché. 1+1 sú 2. Paška nepadol preto, že sme sa s Ficom dohodli. Paška padol preto, že sme sa s ním nedohodli. A ukázali sme silu.

Včera sme mohli v našom parlamente vidieť názorný príklad, ako sa niektorí politici nikdy nepoučia. Navonok sú “akože” proti Ficovi. “Akože” chcú tvoriť alternatívu. V skutočnosti sa uchádzajú o jeho priazeň.

Smer včera v parlamente neschválil žiadne opozičné pripomienky k svojmu návrhu zákona o zákaze prístupu schránkových firiem k verejnému obstarávaniu. Tento zákon je deravý, ale ľudovo povedané, Smer poslal všetkých dokelu. Nielen opozičných poslancov, nielen “akože” opozičných poslancov, ale najmä protestujúcich ľudí, ktorí prijatie ozajstného zákona proti schránkovým fimám požadovali.

Naozaj opoziční poslanci zareagovali tým, že sa obrátili na ľudí a zvolali demonštráciu za odstúpenie Fica. Je to logické. Fico si z ľudí aj opozície urobil dobrý deň. A zaslúži si našu odpoveď.

Poslanci Beblavý (Sieť) a Žitňanská (Most) zareagovali tým, že sa obrátili na Smer. A požiadali ho, aby schválil uznesenie. Uznesenie, v ktorom parlament žiada vládu, aby pripravila zákon, ktorý majiteľom schránkových firiem urobí zle. Ale teraz už naozaj!

Smer sa zamyslel a uznesenie schválil. Spolu s ním uznesenie schválili poslanci za Sieť, Most a KDH. Chápem, prečo uznesenie schválil Smer. Veď takých uznesení už parlament schválil…

Rozum mi však zastáva nad konaním poslancov Siete, Mostu a KDH. Smer vypálil opozícii, “akože” opozícii a ľuďom “po papuli”. A ich reakcia je, či by teda Smer nebol ochotný schváliť aspoň nejaké to uzneseníčko. Smer ochotný bol, a títo poslanci to teraz označujú za svoje veľké víťazstvo.

Pozrite sa, občania, dokázali sme svojou odbornou argumentáciou presvedčiť Smer, že naše uznesenie podporil! Pozrite sa, občania, stačí správne argumentovať, a aj so Smerom sa dá! Načo tam mrznete na námestiach, treba sa spoľahnúť na nás, a my to so Smerom nejako dohodneme.

Neviem ako vy, ale ja sa so Smerom nechcem dohodnúť. Zdá sa mi smiešne, ak niekto vydáva za svoj veľký úspech, že mu Smer občas hodí pár odrobiniek. A pritom ďalej hoduje naplno.

Procházka, Figeľ a Bugár nie sú žiadnou alternatívou voči Ficovi. Fico vie, že ak bude treba, vyberie si z nich taký prívesok, ktorý by sa mu po budúcich voľbách najlepšie hodil k farbe obleku alebo ku kravate.

Vidím to takto. Je vám zle od žalúdka z pomerov, ktoré na Slovensku vládnu? Potom musí ísť Fico preč. To je nutná, aj keď nie postačujúca podmienka.

Vidíme sa v stredu, 10. decembra o 17:00 hod. na námestí SNP. Tam si k tomu povieme viac.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook