Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť

  • 29.3.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 5014
Politika

“O veľkosti víťazstva sa rozhoduje pri prenasledovaní porazeného nepriateľa”. Autorom tejto vety je Carl von Clausewitz, autor najslávnejšej knihy o vojenskej stratégii “Vom Krieg” (O vojne). Táto veta platí aj dnes na Slovensku. O tom, aké veľké je naše prezidentské víťazstvo a aká veľká je Ficova porážka, sa ešte len bude rozhodovať pri Ficovom politickom prenasledovaní. Ak teraz poľavíme a dáme mu čas na lízanie rán, môže sa spamätať a bude nám ešte niekoľko rokov znepríjemňovať život. Naopak – ak budeme teraz dôslední, môže Ficov definitívny koniec prísť skôr ako si myslíme.

Pred tromi mesiacmi som písal o tom, že Ficova prezidentská kandidatúra je jeho Stalingradom – pozri tu. Porážka Nemcov pri Stalingrade bola síce katastrofálna a Rusi sa začali stepou valiť na západ, ale neboli pri prenasledovaní dôslední a za chvíľu ich geniálny stratég von Manstein dokázal zastaviť a pri Charkove aj poraziť.

Našťastie, Fico nemá po svojom prezidentskom Stalingrade v zálohe žiadneho geniálneho stratéga. V skutočnosti už nemá žiadne zálohy. Vsadil všetko na jednu kartu v prezidentských voľbách a všetko stratil. Pozviechať sa môže iba našou nedôslednosťou a iba vtedy, keď budeme robiť chyby.

Čo teda máme robiť?

Musíme žiadať okamžité predčasné parlamentné voľby

Ľudia v referende odmietli, aby Fico viedol túto krajinu. Fico už nemá žiadnu legitimitu. Nemá právo robiť žiadne zásadné politické kroky, ľudia mu vzali mandát. Slovensko si nemôže dovoliť dva roky údržbárskej vlády.

Musíme demaskovať Ficovo zotrvanie na čele vlády ako krytie “poslednej veľkej žranice”.

O nič iné Ficovi a jeho kamarile ani nepôjde. Iba o to, ako využiť čas, ktorý im ešte zostáva, na poslednú veľkú žranicu. Čiže rozkradnutie toho, čo sa ešte dá ukradnúť a schválenie nových zmlúv, ktoré tento štát zaviažu na desiatky rokov k platbám oligarchom a finančným skupinám za nové mýta a PPP projekty.

Musíme Fica politicky izolovať a ostrakizovať

Nemýľme sa, prezidentské voľby neznamenajú len koniec Fica ale aj blízky koniec ďalších politických dinosaurov – najmä strán Ficovej pravice. Preto Ficovou ostrakizáciou musíme zabrániť potenciálnej zrade KDH, Mostu alebo SDKÚ, aby si nemohli dovoliť v “záujme štátu” spojiť sa po parlamentných voľbách so Smerom.

Prvou príležitosťou, kedy môžeme pri Ficovom prenasledovaní oslobodiť od Smeru ďalšie územie, sú eurovoľby. Naše víťazstvo v prezidentských voľbách je významené, ale Fico ešte stále neprehral celú vojnu. Aj po veľkej porážke v parlamentných voľbách 2010 sa dokázal víťazne vrátiť. Keď však porazíme Smer aj v eurovoľbách, stane sa z jeho prehier nezvratný trend.

Doprajme si v eurovoľbách ďalšie víťazstvo. Verte mi, na víťazstvá sa dobre zvyká.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook