Ficova pravica: Hitparáda kolaborantov

  • 28.2.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 4158
Politika

Predstavte si, že je päť minút po najbližších parlamentných voľbách. Smer má 65 poslancov a sám nevie zostaviť vládu. Robert Fico vyhlási, že je ochotný, samozrejme iba v záujme Slovenska, rokovať o vytvorení vlády s niektorou z dovtedajších opozičných strán. A vtedy to začne.

KDH vyhlási, že mu je Smer z duše odporný, ale v záujme ochrany tradičných hodnôt je ochotné sa obetovať. Most je síce zo Smeru takisto zdesený, ale kvôli ochrane menšín a dobrého spolunažívania Slovákov a Maďarov je ochotný urobiť dohodu aj s Ficom. Matovič vyhlási, že vládnuť majú občania a nie strany, ale radšej je ochotný ísť do vlády hoci aj s Ficom, len aby zabránil kšeftovaniu KDH a Mostu so Smerom. SaS je samozrejme zásadne proti Smeru ale nebráni sa rokovaniam o opozičnej zmluve, ak sa tým zabráni horšiemu.

Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Pozrime sa na to, čo sa deje práve dnes.

Opozícia má konečne šancu ukázať, že Robert Fico nemá podporu väčšiny ľudí na Slovensku. O dva týždne začína referendum o Ficovi s názvom prezidentské voľby. Robert potrebuje riešiť problém, že je kamarát s Harabinom a je zodpovedný za skorumpované súdnictvo.

Opozícia má možnosť vymáchať Fica vo vlastných … ako sa to povie … problémoch. Stačí nerobiť nič a nedodať Ficovi potrebných 7 hlasov. A pripomínať mu jeho pusinky s Harabinom. Prípadne mu môže opozícia povedať, že je ochotná rokovať až potom, keď sa zbaví svojho bradatého priateľa. Alebo môže opozícia robiť ešte iks iných vecí, ktoré budú Ficovi veľmi nepríjemné tesne pred prezidentskými voľbami. Ale nie.

KDH, Most, Oľano a SaS sú ochotní s Ficom rokovať a predbiehajú sa v tom, za akých podmienok to budú práve oni, s kým si Fico bude môcť … ako sa to povie … vyčistiť boľačku. Namiesto toho, aby využili príležitosť “zatlačiť mu oči”, pomáhajú mu v jeho hre.

Takže si to zhrňme: Fico môže byť reálne porazený. Opozícia má dosť žetónov na to, aby mu riadne osladila situáciu. Ale väčšina opozície mu pomáha. Lenin by povedal, že sú to užitoční idioti.

Problém je v tom, že ak sa KDH, Most, Oľano a SaS predbiehajú na ceste k Ficovi dnes, za takejto situácie, ako sa len budú predbiehať po budúcich voľbách?

Mečiar kedysi hovoril, že ak bude problém, SDĽka zatiahne – rozumej zahlasuje. Fico dnes vidí, že ak má problém, zatiahne Ficova pravica.

Slovenská politická rovnica začína byť veľmi jednoduchá:

Fico + Ficova pravica = status quo, žiadna zmena k lepšiemu, žiadne nové nápady.

Treba zmeniť rovnicu, vyhodiť z nej staré, opotrebované konštanty a dosadiť do nej nové premenné.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook