Gratulujeme “Dodovi” Rehákovi. Opäť šéfuje odpočúvaniu!

  • 5.10.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 16237
Postavy a postavičky

Nedávno sme písali o jednej z legiend slovenského slovenského odpočúvania PhDr. Jozefovi Rehákovi, ktorý má obdivuhodnú schopnosť prežiť na vrchole za každej vlády.

“Dodo” bol za prvej Ficovej vlády v rokoch 2006 až 2009 šéfom sekcie “K” v Slovenskej informačnej službe, ktorá spravuje odpočúvací systém na Slovensku. Za Radičovej vlády v rokoch 2010 – 2011 bol riaditeľom Ůtvaru zvláštnych policajných činností na Prezídiu Policajného zboru, ktorý spravuje policajnú časť odpočúvacieho systému. Po voľbách 2012 sa stal zástupcom riaditeľa ÚZPČ.

Ako sme napísali minule, “Dodo” sa chystal vyššie. Podarilo sa. Od 1. októbra 2014 je opäť riaditeľom ÚZPČ. Nezostáva nám, než “Dodovi” a jeho tútorovi do Monaka zagratulovať a popriať veľa úspechov do budúcnosti.

Tak teda “Dodo”, odpočúvaj v pokoji.

P.S: V minulom texte o „Dodovi“ Rehákovi sme napísali, že sa v jednom rozhovore o nelegálnom odpočúvaní v SIS vyjadril takto:

“Keď som tam prišiel (rozumej v roku 2006), mali tam taký zošit, do ktorého zapisovali nelegálne odposluchy. A v ňom som našiel zápisy typu: Na príkaz toho a toho, ten a ten, nahodil to a to číslo. Ale ja som im to zrušil, urobil som z toho režimové pracovisko a už si to nemohli dovoliť”.

V tejto súvislosti je zaujímavé, že dovtedajšieho šéfa technickej sekcie SIS L.K. (ľavé meno), za ktorého sa mali takéto praktiky diať, Rehák urobil svojim zástupcom. Osoba L.K. dodnes pôsobí v tajnej službe, aj keď na úplne inej funkcii.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook