Sloboda, rovnosť, bratstvo. MANIFEST HNUTIA 300.

  • 25.2.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 10349
Hnutie 300

Manifest Hnutia 300

.

1. Chceme obnovenie demokracie na Slovensku a zrušenie oligokracie, ktorej hlavou je finančná oligarchia. Skorumpovaní politici, úradníci, sudcovia alebo prokurátori sú iba jej nástrojom.

2. Chceme rehabilitovať demokratickú politiku. Nedovolíme oligarchii, aby znechutila ľuďom hlasovanie vo voľbách a v referende.

3. Oligarchiu chceme odstrániť zákonnou cestou, teda v parlamente.

4. Problémom Slovenska nie je, že máme veľa politických strán. Problémom je, že nám chýba politická strana, ktorá chce zrušiť oligokraciu. Preto vzniklo Hnutie 300.

5. Odmietame takzvaných nových a “nezávislých” odborníkov. Sú to často iba bábky ovládané finančnými skupinami alebo priamo “nezávislí” podvodníci.

6. Chceme v politike “závislých” ľudí. Závislých na odvahe, morálke a programe strany. Táto ich “závislosť” je zárukou, že v parlamente naozaj urobia to, čo sľúbili.

7. Oligarchiu odstrihneme od našich daní a odvodov. Odkloníme povinné zdravotné a dôchodkové poistenie zo súkromných poisťovní. Zrušíme všetky nevýhodné PPP projekty. Prevezmeme kontrolu nad energetickými monopolmi a strategickými podnikmi. Vykúpime ľudí z úrokového otroctva zavedením úrokovej a exekučnej amnestie. A dorúbime oligarchom dane.

8. Prostredníctvom zákonov podporíme rozvoj nižšej a strednej triedy na Slovensku. Budeme uprednostňovať lekárov, učiteľov, samostatne zárobkové osoby, rodinné firmy, malých a stredných podnikateľov a všetkých poctivo pracujúcich, pretože od ich práce závisí kvalita života celej spoločnosti.

9. Vrátime ľuďom identitu slobodných občanov. Nedovolíme oligarchii, aby z nás robila aj naďalej bezmocných otrokov. Nedovolíme, aby o nás rozhodovali úzke skupiny v zákulisí.

10. Vrátime ľuďom národnú a civilizačnú identitu. Budeme si navzájom pomáhať, aby sme spoločne uspeli. Ako hrdí občania ctiaci si odkaz našich otcov, aj ako hrdý a súdržný národ v súťaži s inými národmi. Takto chceme vychovávať aj naše deti.

.

Vyzývame každého, kto sa cíti byť slobodným občanom, kto sa cíti byť súčasťou nášho národa a civilizácie, aby k nám pridal. Žiaden z nás nedokáže uspieť sám. Ale ak sa spojíme a zorganizujeme, zvíťazíme.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook