Príhovor Posledného križiaka k 17. novembru.

  • 17.11.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 17148
Revolúcia

Najskôr krátka správa z námestia SNP v Bratislave. Dopadlo to veľmi dobre. Podľa môjho odhadu prišlo približne jeden a pol násobne viac ľudí ako v piatok. Čiže asi 4 až 5 tisíc ľudí. Premiér dostal ultimátum do stredy, aby prijal organizátorov demonštrácie a splnil požiadavky ľudí. Ak tieto požiadavky nesplní, o týždeň bude pochod na parlament. Bližšie podrobnosti si o tom môžete prečítať kdekoľvek na internete.

A teraz dovoľte niekoľko slov o tom, ako sa pozerám na dnešnú situáciu na Slovensku:

“Vážení čitatelia Posledného križiaka,

každý národ potrebuje svoju elitu. Elitou národa nie sú tí, ktorí sa za ňu vyhlasujú. Elitou národa sú tí, ktorí sa svojho národa zastanú v ťažkých časoch.

Elitou národa sú tí, ktorí sa neboja ozvať, keď sa deje krivda. Elitou národa sú tí, ktorí majú odvahu už vtedy, keď má väčšina ešte strach.

Kto je dnes elitou slovenského národa? Ste to vy. Vy, ktorí ste dnes prišli na námestie SNP v Bratislave. Ste to vy, ktorí týmto ľuďom po celom Slovensku vyjadrujú svoju solidaritu.

Prečo sme dnes na námestie SNP prišli? Pretože všetci cítime, že sa na Slovensku deje krivda. A nie jedna krivda.

Tou najväčšou krivdou je, že nám chcú vziať budúcnosť. Chcú vziať budúcnosť nielen nám, ale aj našim deťom a vnukom.

Preto sme dnes prišli. Prišli sme preto, aby sme im povedali:

My vám to nedovolíme. Chceme spravodlivosť. Chceme pre Slovensko budúcnosť!

Slovenské príslovie hovorí, že nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie. Mali by sme povedať aj konkrétne, čo vlastne chceme. Mali by sme povedať, o čo nám ide.

Myslím si, že tu ide o tri veci. Tieto tri veci by mali zaručiť, aby sa nám nestalo to, čo sa nám stalo po Novembri 1989. Vtedy sme totiž boli trochu príliš naivní, trochu príliš veľkorysí a trochu príliš nedôslední.

Myslím si, že by sme mali chcieť tieto tri veci:

1. Potrestanie rozkrádačov národného majetku a zákaz politickej činnosti pre ľudí, ktorí spôsobili finančný úpadok Slovenska

2. Prepadnutie majetku finančných skupín, ktoré rozkrádali Slovenskú republiku, v prospech štátu a odškodnenie malých akcionárov slovenských podnikov, ktorých okradli finančné skupiny

3. Okamžité odstúpenie premiéra Roberta Fica

Hovorí sa, že každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Som presvedčený, že Slovensko má na oveľa, oveľa viac, ako na takúto vládu.

Sv. Ján Pavol II. o Slovensku povedal:

“Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte!”

Áno, s Božou pomocou aj malý národ môže urobiť veľké veci.

Nebojme sa a dokážeme to!”

Veľmi si vážim a ďakujem vám za prejavy podpory a solidarity, ktoré mi denne vyjadrujete vo svojich správach a mailoch. Držme si palce.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook