Trauma pokračuje. Deti uvidí už iba 2 x 15 minút ročne.

  • 20.1.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 12256
Odoberanie detí z rodín

Trápenie pani Michalákovej, ktorej nórsky úrad pre ochranu detí odobral dvoch synov, sa ďalej zhoršuje. Svojho deväťročného syna Denisa a šesťročného syna Davida už môže vidieť iba dvakrát ročne na dobu 15 minút.

Podľa nórskych úradov požiadal o skrátenie stretnutí s vlastnou matkou sám najstarší syn Denis. Toto tvrdenie sa ale nedá overiť. Pani Michaláková musí na stretnutí s deťmi hovoriť iba nórsky, nesmie ich objať a na stretnutí budú prítomní okrem úradníkov aj dvaja pestúni Denisa a dvaja pestúni Davida. Bratia sú totiž rozdelení do dvoch rodín.

Pripadá mi to, akoby nórske úrady chránili Davida a Denisa pred nebezpečným a zákerným zvieraťom, ktoré by im aj počas 15 minútového stretnutia mohlo strašne ublížiť. A pritom sa majú stretnúť iba s vlastnou matkou, ktorá bola nepravodlivo udaná učiteľkami v skôlke, že svoje deti sexuálne obťažovala. Polícia síce obvinenie stiahla, ale nórsky úrad pre ochranu detí rodičom deti nevrátil.

Šokojúci prístup nórskych úradov k matke detí spočíva aj v tom, že k nej pristupujú, akoby jej rodičovstvo vo vzťahu k deťom nič neznamenalo. Ak by sa aj potvrdilo, že matka deti neobťažovala – zastavenie policajného vyšetrovania pre sociálne úrady v Nórsku nie je podstatné – úrad bude rozhodovať akoby v bode nula. Bude skúmať, či by podľa názoru úradníkov vedeli deti lepšie vychovávať súčasní pestúni alebo ich vlastná matka.

Úrady sa vyjadrili, že bude rozhodovať “budúca kompetencia” pestúnov alebo pani Michalákovej a jej partnera, ako aj zdravotný stav pestúnov alebo pani Michalákovej a jej partnera. Kto deti porodil a vychovával do roku 2011 je nepostatné. Ideme odznova.

Predstavte si, že by vás učiteľky v skôlke obvinili zo sexuálneho obťažovania vlastného dieťaťa. Úrady by vám dieťa odobrali a pridelili pestúnom. Neskôr by bolo obvinenie z obťažovania vyvrátené. A úrad by vyhlásil “konkurz” na výchovu vášho vlastného dieťaťa.

Ukázalo by sa, že pestúni vášho vlastného dieťaťa zarábajú viac ako vy. Majú rodinný dom a vy iba byt. Navyše pestúni sú zdraví a vy trpíte cukrovkou a vysokým krvným tlakom. Nedá sa nič robiť, vaše dieťa sa už k vám nevráti. Musíte uznať, že v konkurze vyhral lepší – teda pestúni vášho nespravodlivo odobratého dieťaťa…

Pre objektivitu dodávam, že pani Michaláková sa priznala, že občas dala deťom po zadku. A to sa v civilizovanom svete nerobí. Uznajte, počuli ste niekedy na Slovensku o tom, že by nejaké dieťa dostalo od svojich rodičov po zadku a úrady by také dieťa okamžite deťom neodobrali?

Namietate, že veľká väčšina ľudí na Slovensku považuje prístup nórskych úradov za neľudský a nespravodlivý? Namietate, že veľká väčšina ľudí na Slovensku chce vychovávať svoje deti tak, ako je to u nás považovanú za odskúšané a správne? 

A koho to dnes zaujíma? Menšina ľudí na Slovensku chce, aby bola sexuálna výchova na školách povinná pre všetkých. Aj pretých, ktorý to nechcú. O chvíľu bude chcieť menšina ľudí rozhodovať aj o tom, či svoje vlastné deti vychovávate správne.

Ibaže by ste sa na to nevykašľali a prišli by ste v referende povedať, čo si o takýchto pokrokových trendoch vo výchove detí myslíte.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook