Výzva pre malých akcionárov Istrofinu.

  • 22.10.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 12185
Mordor Penta

Vo utorok, 14. októbra 2014, bol vo veku 17 rokov z obchodného registra ex offo vymazaný Instrofin, a.s. Po dlhých a ťažkých problémoch. Napriek svojmu krátkemu produktívnemu pôsobeniu sa zapísal “veľkými” písmenami do dejín slovenského podnikateľského prostredia.

Istrofin vznikol na základe rozhodnutia mimoriadneho valného zhromaždenia spoločnosti Interfin Group zo dňa 3. októbra 1997. Základné imanie Istrofinu bolo 3,1 miliardy korún. Spolumajiteľmi Istrofinu bolo približne 160 tisíc malých akcionárov.

V orgánoch Istrofinu pôsobili významné osobnosti slovenského a českého biznisu, ako sú napríklad Jaroslav Haščák, Marek Dospiva, Ľubomír Chabada, Juraj Herko, Martin Kúšik alebo Miloslav Vítek.

Istrofin sa preslávil jednou z najgeniálnejších investícií v slovenskej podnikateľskej histórii, keď previedol na účet spoločnosti Istrofin International Limited na ostrove Jersey viac ako 2 miliardy korún. Táto investícia by sa spoločnosti určite vyplatila, keby nejaký neprajník nevymazal Istrofin International Limited z obchodného registra spoločností na Jersey.

V roku 2004 bol Istrofin poslaný do konkurzu v roku 2004. V roku 2012 bol konkurz zrušený. Definitívny koniec Istrofinu prišiel v neskorých večerných hodinách 13. októbra 2014.

Výzva!

Vyzývam malých akcionárov spoločnosti Istrofin, ktorí nedostali za svoje akcie ani korunu, aby sa v prípade záujmu prihlásili na adresu

[email protected] .

Dávam verejný prísľub, že sa budem snažiť zo všetkých síl verejne pôsobiť na spoločnosť Penta, aby zvážila dobrovoľné odškodnenie bývalých malých akcionárov Istrofinu.

Aktíva skupiny Penta dosiahli v roku 2013 hodnotu 6,5 miliardy euro. Som presvedčený, že oficiálni partneri Penty Jaroslav Haščák, Marek Dospiva, Jozef Oravkin, Eduard Maták a Iain Child, pri dobrej vôli nájdu 100 miliónov euro na odškodnenie malých akcionárov Istrofinu.

Koniec koncov, suma na odškodnenie malých akcionárov Istrofinu predstavuje iba 1,5 percenta z celkovej sumy aktív Penty.

P.S: Pán Haščák, Pán Dospiva, ako napomenutie bohatým je napísané „Vykŕmili ste si srdcia na deň zakáľačky“ (Jk, 5,5).  Nenastal čas obrátiť sa a začať si robiť „poklady v nebi“?


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook