Z ničoho NIEČO. Naozaj. Nie iba “akože”.

  • 21.11.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 16458
Revolúcia

Prinútiť Roberta Fica, aby odstúpil, nie je veľký problém. Stačí na to niekoľko týždňov. Ak by sme naozaj chceli, do Vianoc by Fico nebol premiérom. Ale najdôležitejším problémom Slovenska nie je náš premiér.

Samozrejme, že Fico má odstúpiť aj s celou svojou vládou. Už včera bolo neskoro. To nám je jasné. Otázkou je, čo treba robiť potom.

Naša opozícia? Z blata do kaluže. Aj to nám je jasné. Kotleba alebo Procházka? Samé blato. Ešte to síce nevedia všetci, ale o chvíľu aj to bude úplne jasné.

Teraz by som vám chcel povedať niečo veľmi dôležité:

Ak chceme naozaj so Slovenskom niečo urobiť, najdôležitejšie nie je hľadať vodcu a vymeniť vládu. Najskôr musíme nájsť NÁS.

Najskôr musíme vytvoriť z ničoho NIEČO.

Lebo zatiaľ nás všetci, vláda, opozícia aj finančné skupiny, ktoré ich riadia, majú za NIČ.

Buďme k sebe trochu sebakritickí: Nemajú na to dôvod? Neprešlo im doteraz všetko, čo si voči nám dovolili? A ako vidíme, dovoľujú si stále viac.

Chceme to zastaviť a vzoprieť sa tomu? Potom musíme spolu vytvoriť z ničoho NIEČO.

Musíme z nás, osamelých jednotlivcov, ktorí sa občas stretneme na námestí, spolu vytvoriť NÁROD.

Pokiaľ budeme na námestiach sami za seba, nedosiahneme nič. Ak však budeme na námestí jeden za druhého, už nebudeme osamelými jednotlivcami. Budeme zrazu MY. A toto naše MY je zdrojom takej veľkej sily, ktorá môže zmeniť všetko.

MY v Bratislave budeme aj za tých v Košiciach.  A oni budú za nás, aj za ľudí v Žiline, v Prešove a v Nových Zámkoch. Tak sa staneme politickým NÁRODOM.

Haščák mohol povedať, že osamotený volič je hovno. A nič sa mu nestalo. Ale nech skúsi povedať, že slovenský NÁROD je národom hovien… Cítite ten rozdiel?

Preto nás potrebujú izolovať, atomizovať, rozptýliť. Pretože sa boja, že by sme mohli byť navzájom solidárni. Že by sme sa mohli zastať jeden druhého. Že by sme mohli začať spolucítiť. Boja sa, že by nám už nezáležalo len na sebe samých, ale že by nám záležalo aj na ľuďoch z druhého konca Slovenska.

Boja sa, že by sme sa mohli stať NÁRODOM.

Aby bolo jasné, neboja sa toho preto, že by sme zvrhli Fica. To môžeme urobiť za pár týždňov a pomerne jednoducho. Boja sa toho, že by sme mohli isť ďalej.

Boja sa, že by sme chceli odstrániť celú tú hnusnú hnilobu, ktorá nás všetkých postupne zožiera. A že by sme túto hnilobu nahradili niečím overeným a zmysluplným.

Aj v druhom kroku totiž ide o to, aby sme vytvorili z ničoho NIEČO.

Robert Fico sa v minulosti vyjadril, že Slovensko nie je právnym štátom. Mal pravdu. Najmä v tom, že Slovensko dnes nie je ŠTÁTOM. Slovensko je feudálnym kmeňovým zväzom, kde si korisť rozdeľujú nenásytní feudáli a klanoví náčelníci. Akurát sa už dnes nevolajú grófi alebo lúpežní baróni ale finančné skupiny a stranícke klany.

Ak by bolo Slovensko ŠTÁTOM, potom by sa finančné skupiny báli vlády, tajnej služby, polície, prokuratúry a súdov. Ako je to v skutočnosti? Vláda, tajné služby, policajti, prokurátori a sudcovia sa boja finančných skupín a klanových náčelníkov. V horšom prípade im slúžia. A prinajlepšom s nimi vyjednávajú.

Chceme to zmeniť? Potom musíme vytvoriť z ničoho NIEČO. Musíme si navzájom pomôcť, aby sme sa z osamelých jednotlivcov stali suverénnym NÁRODOM. A ako suverénny politický NÁROD potom spolu znovuvytvoríme zo Slovenska náš ŠTÁT.

Áno, také je to jednoduché. Ide o to, aby bolo Slovensko ŠTÁTOM naozaj. Nie iba “akože”.

Lebo dnes tu “akože” vládne vláda. Ministerstvá “akože” riadia ministri. Štátne zakázky a eurofondy sa prideľujú “akože” cez súťaže. Policajti “akože” nezávislo vyšetrujú. Prokurátori “akože” spravodlivo obžalúvajú. A sudcovia “akože” spravodlivo súdia.

Finančné skupiny “akože” podnikajú. Daňové úrady “akože” vymáhajú dane aj od bohatých a naháňajú dépehačkárov. A úradníci “akože” slúžia občanom.

Občania vo voľbách “akože” rozhodujú, kto tu má vládnuť.

A my tomu všetkému “akože” veríme.

STOP! Nie je už čas prestať hrať túto hru na “akože”?

Čo keby sme to začali brať naozaj a vážne?

Čo keby sme sa naozaj stali NÁRODOM a povedali by sme:

V demokracii majú rozhodovať naozaj ľudia a nie VY? Slovensku má vládnuť naozaj vláda a nie VY? Ministerstvá majú riadiť naozaj ministri a nie VY?

Čo keby sme chceli, aby sa Slovensko naozaj stalo ŠTÁTOM?

Teraz prišiel čas, aby som vám znovu povedal niečo veľmi dôležité:

Je na to vhodná doba. Budeme prekvapení, aké to môže byť jednoduché. Premiér je nahý a všetci to vidíme. Finančné skupiny sú nahé a všetci to vidíme. Stranícke klany a ich náčelníci sú nahí a všetci to vidíme.

Tak im to povedzme: Ste nahí, škaredí a už sa na vás nechceme pozerať!

Možno stačí iba ťuknúť na správne miesto a systém sa zosype ako domček z kariet.

Ťuk, ťuk …

Počujete to? Je to tak. Nechceme to skúsiť?

Ťuk, ťuk …

Chceme byť stále iba divákmi a štatistami v hre niekoho iného? Alebo chceme, aby sa konečne hralo podľa našich pravidiel?

Lebo presne o to tu ide. Ide o to, aká hra sa tu bude hrať. A podľa koho pravidiel sa tu bude hrať.

Môžeme byť stále iba izolovanými jednotlivcami, ktorých zožiera hniloba finančných skupín a straníckych náčelníkov.

Alebo sa spolu staneme suverénnym NÁRODOM. A ako suverénny NÁROD spolu znovuvytvoríme náš ŠTÁT.

ŠTÁT, ktorý bude náš a nie ICH.

Náš ŠTÁT, ktorý bude chrániť nás a IM pôjde po krku.

A konečne bude všetko tak, ako to má byť.

P.S: Príďte v utorok 25. novembra 2014 o 17:00 hod. na námestie SNP v Bratislave.

Ja osobne potom nebudem pochodovať k parlamentu. Ryba smrdí od hlavy. Preto pôjdem o 18:00 hod. pred Úrad vlády na námestie Slobody. Chcem niečo dôležité povedať nášmu premiérovi.

P.P.S: Mám pre premiéra pripravený malý darček na rozlúčku. Veď si ho za to všetko, čo pre nás urobil, aj zaslúži. Alebo nie?

Ťuk, ťuk …


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook