Krádež identity. Prejav v Umelke. Časť 4.

  • 24.2.2015
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 10461
Hnutie 300

Doteraz sme hovorili o tom, kto je náš nepriateľ, aké metódy používa. Vieme, že ho musíme poraziť v parlamente a na to potrebujeme politickú stranu. Vieme, čo treba v parlamente urobiť a vieme, že musíme zvíťaziť v informačnej vojne. Ale ako to urobiť?

Povedal som pred chvíľou, že musíme vyhrať informačnú vojnu. Špinavú propagandu nepriateľa už poznáme. Ale čím budeme v tejto vojne bojovať my?

Budeme trpezlivo a vytrvalo prezentovať náš pohľad na vec. Budeme informovať o podstate problémov a nie iba o ich jednotlivých následkoch. Budeme sa opierať o niečo, na čom sa rozbije každá propaganda, každá špinavosť. To niečo je hlboko v každom z nás, len to treba odkryť.

Ale najskôr to musíme zachrániť, pretože aj to sa nám pokúšajú ukradnúť. Teraz budem hovoriť o najväčšej krádeži, o najväčšom svinstve, kvôli ktorému tu máme túto oligarchickú žumpu.

Nehovorím o privatizácii, PPP projektoch alebo o zdravotníctve. Hovorím o krádeži identity. Pokúšajú sa nám ukradnúť to posledné, o čo sa ešte môžeme oprieť. Našu identitu občana, identitu národa a identitu civilizácie.

Človek bez identity je človekom bez budúcnosti

V pondelok som bol v na diskusii v rádiu. Zavolal tam jeden poslucháč: “Dobre hovoríte, ale nič sa s tým nedá urobiť. To je ilúzia. Nemá to zmysel.”

Čo to má spoločné s identitou? Prečo táto dnešná oligachická žumpa môže prežívať iba kvôli krádeži identity? Viete, kto to do toho rádia volal? Otrok.

Kedysi to bol slobodný občan, ale ukradli mu identitu. Už nevie, kto naozaj je. Myslí si, že je otrok. Nestalo sa to náhodou viacerým ľuďom na Slovensku? Nenechali si ukradnúť identitu slobodného občana? A teraz sa nevedomky správajú ako otroci oligarchov?

Identita slobodného občana je kľúčom ku všetkému ostatnému. Identitu musíme zachrániť ako prvú. Ak si ochránime našu identitu, máme na čom stavať. Ak si necháme našu identitu ukradnúť, nedokážeme nič.

Čo je naším základným posolstvom, ktoré budeme všetci šíriť a opakovať?

My sme slobodní občania. My tvoríme tento národ a štát. Zobuďte sa, Slováci! Už nežijeme v otrokárskom Ríme. Už nežijeme vo feudálnom Uhorsku. Ani nežijeme v divokom kapitalizme 19. storočia. Sme v 21. storočí.

My, slobodní občania, rozhodujeme o tom, ako to tu bude vyzerať. Ak ako slobodní občania rozhodneme, že to už takto pokračovať nebude, naši lúpeživí baróni pôjdu tam, kam patria. My, slobodní občania, ich tam demokraticky pošleme.

My, slobodní občania, tu budeme rozhodovať o tom, čo je správne a nesprávne. Nie nejaké úzke skupiny ľudí v zákulisí.

Sme si vedomí našich povinností a rešpektujeme ich. Nechceme tu chaos a anarchiu. Ale sme si veľmi dobre vedomí našich práv. A oznamujeme Slovensku, že si ich nárokujeme.

Národná a civilizačná identita

Hovorili sme teraz o identite slobodného občana. Ale nepokúšajú sa nám ukradnúť aj národnú identitu? Nepokúšajú sa z nás vyrobiť iba osamelých, atomizovaných jednotlivcov? Nepokúšajú sa nás poštvať jedného proti druhému?

Niekomu vlaky zadarmo, inému vyššie dane a odvody. Zákerná hra. Ale neskočíme im na to.

Druhé posolstvo znie takto:

My, slobodní občania, spolu tvoríme slovenský národ. My sa nechceme oslobodiť, vymaniť a zrovnoprávniť jeden na úkor druhého. My sa chceme emancipovať spolu, ako národné spoločenstvo.

Ako je to v dnešnom globalizovanom svete? Buď budeme držať spolu ako národ, alebo sa ako atomizovaní jednotlivci v tomto oligarchickom mori utopíme. Spolupráca dovnútra, súťaživosť navonok. Budeme si pomáhať navzájom, aby sme všetci spolu uspeli v súťaži s inými národmi a štátmi.

Európa je dnes plná osamelých, vyprázdnených a smutných ľudí. Európa vymiera. Prečo je to tak? Pretože nám kradnú aj našu civilizačnú identitu. Osamelý človek bez identity nemá motiváciu vychovávať deti. Osamelý človek bez identity sa veľmi ľahko manipuluje a ovláda.

A predsa sa im nepodarilo zničiť celú našu civilizačnú pamäť. Aký máme rok? Od čoho počítame náš letopočet? Či sa to už niekomu páči alebo nie, udalosti naša civilizácia delí na tie pred Kristom a po Kristovi.

A odkedy si pamätáme naše národné dejiny? Od Veľkej Moravy. Čo nám to vtedy priniesli sv. Cyril a sv. Metod?

Nezabiješ. Nepokradneš. Nevyriekneš krivého svedectva. Budeš ctiť otca a matku svoju. Prečo sú pre nás najkrajším sviatkom roka Vianoce?

Toto všetko tvorí našu civilizačnú identitu. Nejde len o náboženstvo. Ide o základné hodnoty a princípy, ktoré máme spoločné, a ktoré má každý z nás hlboko v sebe.

Prečo neoslavujeme ramadan alebo výročie veľkej čínskej revolúcie? Pretože to nepovažujeme za niečo, čo je nám vlastné, čo je nám blízke.

Teraz poviem tretie naše posolstvo:

Slovenský národ je súčasťou kresťanskej civilizácie. Každý máme túto civilizačnú identitu hlboko v sebe. Naša civilizácia je úctyhodná. Nepoznáme lepšiu civilizáciu, v ktorej by ľudia mohli dôstojne žiť a vychovávať svoje deti.

Buďme hrdí, že sme ako slovenský národ súčasťou niečoho, čo nás presahuje. Buďme hrdí na to, že môžeme svojim dielom prispieť tomu, čo nám naši otcovia a dedovia zanechali.

Hrdosť

Už vieme, čo je naša identita. Sme slobodní občania, tvoríme slovenský národ a sme súčasťou slávnej a úctyhodnej civilizácie. Chceme spolu niečo vytvoriť, niečo vybudovať. Chceme to urobiť nie jeden na úkor druhého, ale spolu. Ale prečo by táto naša identita mala byť zdrojom našej hrdosti?

Lebo to nespadlo z neba, že sme dnes slobodní občania. Naši otcovia a dedovia to museli pre nás vybojovať. Museli to tvrdo vydrieť.

To nespadlo z neba, že sme slovenský národ a máme vlastný štát. Naši otcovia a dedovia to museli pre nás vybojovať. A museli preto aj veľa obetovať.

To nie je samozrejmosť, že naša civilizácia je najlepším miestom na svete pre život a výchovu našich detí. Generácie a generácie našich predkov pre to museli niečo urobiť.

Naši otcovia a naši dedovia to všetko dokázali. Ale ak sa s nimi cítime byť spojení, ak si ich vážime a ctíme, potom môžeme povedať: MY sme to dokázali. To je naša identita. To je zdroj našej sily. To je zdroj našej hrdosti.

Identita hnutia 300

Doteraz sme hovorili o identite občianskej, identite národnej a identite civilizačnej. Ale aká je identita Hnutia 300?

Hnutie 300 je občianskotvorným a národotvorným hnutím. Vedomie našej identity je silou, o ktorú sa opierame. Hrdosť na našu občiansku a národnú identitu nám dáva energiu, aby sme mohli konať. Vďaka našim otcom a dedom nemusíme stavať na zelenej lúke. Máme na čo nadviazať.

V slovenských kinách práve prebieha premiéra filmu Americký odstreľovač. Otec tam hlavného hrdinu učí, ako je to s ľuďmi. Ľudia sa delia na tri druhy: Ovce, vlkov a ovčiarskych psov. Úlohou ovčiarskych psov je z každých okolností brániť tých, ktorí sa nevedia brániť sami.

Každý z nás si môže vybrať, kým chce byť. My sme si už vybrali.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook