Ďakujeme, ODSTÚPTE! Kto má na to “gule”?

  • 24.11.2014
  • Ignác Milan Krajniak
  • Čítanosť: 16256
Revolúcia

Niekde sa stala chyba. Organizátori protestu, ktorý má byť v utorok 25. novembra 2014 na námestí SNP v Bratislave, sa trochu pomýlili. Nie v tom, že treba prísť a povedať, čo si o veciach myslíme. Chyba sa stalo v tom, čo treba robiť po skončení protestu na námestí SNP.

Minulý týždeň, 17. novembra, prijali účastníci demonštrácie na námestí SNP požiadavky, ktoré mali organizátori protestu predložiť nášmu premiérovi Robertovi Ficovi. Aj ja som za to ako radový účastník protestu hlasoval. Premiér ich mal do stredy minulého týždňa prijať. A jasne sa vyjadriť, či naše požiadavky prijíma alebo nie.

Poslanec Alojz Hlina minulý týždeň niekoľkokrát zopakoval, že tu nejde o rečnenie ale o VÝSLEDOK. Má pravdu. Naprotestovali a narečnili sme sa už dosť. Ide teda o to, ako želaný VÝSLEDOK dosiahnuť. Aký je priebežný stav po minulom týždni?

Premiér Fico organizátorov minulotýždňového protestu neprijal. Naše požiadavky odignoroval. Vysmial sa nám do tváre. Aká je na to reakcia organizátorov demonštrácie 25. novembra 2014? Žiadna. Chystajú sa nás vyzvať, aby sme pochodovali na parlament. Ako keby sa nič nestalo.

Ale stalo sa. Adresovali sme naše požiadavky premiérovi. Robert Fico naše požiadavky neprijal. A my máme pochodovať na parlament? Už teraz vidím, ako sa náš premiér smeje. On nás poslal do “kelu” a my sa ideme sťažovať poslancom parlamentu. Tým poslancom, ktorých väčšinu má premiér pod palcom.

Už minulý týždeň sme na námestí SNP urobili veľkú chybu. Mali sme predpokladať, že s premiérom Ficom nie je reč. Už minulý týždeň sme ho mali vyzvať, aby odstúpil aj s celou svojou vládou. Ale nevadí. Teraz môžeme túto chybu napraviť.

Ale nemali by sme zostať len pri odstúpení Fica. To samo o sebe nič nerieši. Myslím si, že by sme mali žiadať kompletnú očistu verejného života na Slovensku, a teda odchod všetkých politikov, ktorí zapríčinili súčasný stav. Slovensko by malo dostať šancu začať odznova. Bez zbytočnej záťaže, ktorá ho ťahá dole.

Navrhujem prijať na proteste 25. novembra na námestí SNP v Bratislave tieto tri požiadavky:

Ďakujeme, ODSTÚPTE!:

1. Žiadame okamžité odstúpenie premiéra Roberta Fica.

2. Žiadame odchod všetkých vládnych aj opozičných poslancov NR SR z politiky.

3. Žiadame zákaz politickej činnosti pre všetkých doterajších členov vlády Slovenskej republiky a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a súčasne vyhlásenie predčasných parlamentných volieb.

Tieto požiadavky treba adresovat predsedovi vlády Robertovi Ficovi. On dnes slovenskú politiku riadi. A Robert Fico, ako je známe, nesedí v parlamente. Premiér sedí na úrade vlády na námestí Slobody.

Kam teda máme po skončení zhromaždenia na námestí SNP ísť? Chceme protestovať NAOZAJ alebo iba AKOŽE? Ak chceme protestovať NAOZAJ, potom musíme isť pred úrad vlády a odpovedať premiérovi na jeho nesplnenie našich požiadaviek.

Premiér nas postal do “kelu”. Nebolo by správne ísť z námestia SNP pred úrad vlády a patrične na tento jeho “pozdrav” odpovedať?

Premiér nás postal do “kelu”. Nie je teda logické, že mu pôjdeme povedať, kam má ísť ON?

Osobne pôjdem z námestia SNP rovno pred úrad vlády na námestie Slobody. Protest som podľa zákona nahlásil. Všetky zákonné podmienky zhromaždenia pre úradom vlády sú teda splnené.

Nejde o to, aby sme pred úradom vlády dlho prešľapovali. Ide o to, aby sme premiérovi ukázali, že sa ho nebojíme.A aby sme premiérovi povedali: Stačilo, ODSTÚP!

Bojíme sa premiéra?

Bojíme sa mu povedať, že má ODSTÚPIŤ?

Alebo máme na to “gule”?

Ak máte na to “gule”, pridajte sa a poďme spolu z námestia SNP rovno pred úrad vlády.

P.S: Po skončení protestu pred úradom vlády pokojne poďme aj pred parlament a povedzme poslancom, kam majú ísť aj oni.

Poznámka 1

Niekto by mohol položiť otázku: Nie je požiadavka na odchod všetkých poslancov NR SR z politiky, teda aj opozičných, nespravodlivá? Nie sú v parlamente aj poslanci, ktorí nič zlé neurobili? A naopak, urobili aj veľa dobrých vecí?

Áno. Sú takí poslanci. Je ich málo ale nájdu sa aj takí. Myslím si, že takí poslanci by mali byť schopní priniesť v záujme vyššieho cieľa obeť. Ak je naším cieľom očista verejného života, pre slušných poslancov, ktorým ide o vec a nie o moc, by to nemal byť problém.

Myslím si, že slušní poslanci parlamentu, ktorí chcú ukázať, že im ide o vec a nie o moc, by sa mali verejne zaviazať, že nebudú v budúcich parlamentných voľbách kandidovať. Práve tým najlepšie dokážu, že chcú slúžiť ľuďom NAOZAJ a nie iba AKOŽE.

Poznámka 2

Ako autor výzvy Ďakujeme, ODSTÚPTE! musím ísť samozrejme príkladom. Dávam preto verejný prísľub, že nebudem za žiadnu politickú stranu alebo hnutie kandidovať v parlamentných voľbách.

Ukážme všetci spolu, že ide o vec a nie o moc.


pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články z tejto rubriky

Novinky e-mailom

* = required field

Facebook